REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Sadzenie drzew wokół stacji metra Bemowo i Ulrychów

  • Autor: UM Warszawa
  • 19 lis 2021 14:49
Sadzenie drzew wokół stacji metra Bemowo i Ulrychów
Sadzenie drzew wokół stacji metra Bemowo i Ulrychów, fot. shutterstock

333 drzewa, 23 tysięcy krzewów i 1,6 tysiąca bylin pojawi się w okolicach budowanych stacji zachodniego odcinka drugiej linii warszawskiego metra - C04 Bemowo i C05 Ulrychów. Ze szkółki na teren przy stacji Bemowo przyjechały właśnie brzozy i platany.

REKLAMA

Trwa sadzenie drzew w rejonie budowanych stacji metra na Bemowie. Dostarczono tam już wcześniej łącznie 157 szt. klonów pospolitych, jaworów, lip i świdośliw. A klony pojawiły się między innymi przy ulicy L. Kossutha oraz Górczewskiej.

Kolejne drzewa - brzozy i platany - dotarły właśnie na teren przy stacji Bemowo, skąd - po kontroli - są przenoszone na plac, a następnie w miejsca, gdzie będą docelowo sadzone. W ramach tego transportu przewieziono siedem brzóz pożytecznych i 153 platany klonolistne, a za około tydzień dołączy do nich sześć lip holenderskich, 11 grabów pospolitych i 20 dębów czerwonych.

Łącznie nowych drzew będzie ponad 330. Większość będzie rosła przy stacji C04 Bemowo. Pozostałe drzewa znajdą swoje miejsce przy wentylatorni i w okolicach komory demontażowej.

Platany utworzą szpaler drzew przy ul. Górczewskiej i będą uzupełnieniem dla innych platanów, które rosną już na ulicach Bemowa. Z kolei dęby czerwone będą sadzone głównie na skrzyżowaniu Górczewskiej z Powstańców Śląskich, a graby przy bemowskim ratuszu.

Większość nowych drzew zostanie posadzonych jeszcze w tym roku, pojedyncze sztuki pojawią się wiosną.

Oprócz drzew przy obu stacjach sadzone będą krzewy - będzie ich ponad 20 tysięcy. To chociażby Tawuła japońska, Śnieguliczka Chenaulta, Lilak Meyera i Róża pomarszczona. Zieleń uzupełnią też rabaty bylinowe (około 1,6 tysiąca sztuk). To między innymi jeżówki, kocimiętki, perowskie, dąbrówki, a z traw ozdobnych -  miskanty oraz wydmuchrzyce. Pojawią się także cisy, bluszcz i mahonia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie