×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Salt – biurowiec dla kreatywnych szkicu MVRDV

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 lip 2018 13:00
Salt – biurowiec dla kreatywnych szkicu MVRDV
fot. mat. pras. MVRDV

W Amsterdamie zakończono budowę biurowca Salt – najnowszego dziecka holenderskiej pracowni MVRDV, które ma być idealnym miejscem dla branży kreatywnej. Obiekt oferuje 3700 mkw. elastycznej powierzchni biurowej oraz widok na portowy krajobraz Minervahaven.

REKLAMA

Dzięki dużej powierzchni szkła na fasadzie budynku, widok na sąsiedni port i wodę został zmaksymalizowany. MVRDV w projekcie postawiło również na wysokie sufity i swobodną przestrzeń do pracy, co ma sprzyjać większej kreatywności, świeżym umysłom i wyższemu komfortowi pracy.

- Salt odzwierciedla przemysłowe dziedzictwo Minervahaven, które nadal ma w sobie industrialny charakter - mówi Jacob van Rijs, współzałożyciel MVRDV. – Niedawno powstałe budynki biurowe charakteryzują się zbyt wysoką elastycznością oraz zbyt niskim podkreśleniem charakteru miejsca. W tym projekcie chcieliśmy te dwa aspekty ze sobą połączyć. Nasz projekt oferuje loftopodobne przestrzenie, które są otwarte i eksponują odsłonięte, surowe materiały, a także otwartą fasadę oraz piękny widok na port – dodaje.

Przestrzenie biurowe można dowolnie łączyć i dzielić poprzez system pionowych ścianek. Odkryty dach w południowej części budynku ma funkcję strefy spotkań. Niezwykle imponujący hol z wielkimi kaskadowymi schodami łączy poszczególne piętra i strefy obiektu.

MVRDV w tym projekcie użyło surowych materiałów, głównie betonu, drewna i szkła, co nie tylko było oszczędnym pod względem finansowym rozwiązaniem, ale również wyeksponowało estetyczną czystość formy i konstrukcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie