REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Samorząd Wisły zmodernizuje budynek dworca kolejowego

  • Autor: PAP
  • 12 gru 2017 14:44
fot. pixabay.com

Samorząd Wisły zmodernizuje budynek dworca kolejowego w centrum tego beskidzkiego kurortu. Inwestycja będzie kosztowała ponad 4,8 mln zł, a prace potrwają do sierpnia przyszłego roku.

REKLAMA

Burmistrz Tomasz Bujok podpisał umowę z wykonawcą modernizacji. Będzie nią konsorcjum dwóch firm z Żywca i Węgierskiej Górki. Jej przedstawiciele zapewnili, że prace rozpoczną już w styczniu.

Jak poinformował burmistrz, cytowany w komunikacie, magistrat niebawem ogłosi przetarg, który wyłoni najemcę części dworca. W planach oprócz głównej funkcji dla pasażerów - kas, poczekalni i przechowalni bagażu, jest bowiem stworzenie m.in. restauracji. "Chcemy, by to miejsce zapraszało, a nie odpychało potencjalnych klientów. Mam nadzieję, że po zakończeniu inwestycji wszyscy mieszkańcy oraz turyści będą zadowoleni i zechcą tam przychodzić" - podkreślił Bujok.

Samorząd odkupił od kolei niszczejący dworzec w 2014 r. Obecnie stoi zamknięty. "Miasto turystyczne potrzebuje dworca, w którym podróżni będą mogli się schronić i który nie będzie szpecił krajobrazu. Cieszę się, że po kilku latach starań wyremontujemy ten obiekt. Liczę, że dworzec będzie nie tylko centrum komunikacyjnym Wisły, ale także miejscem spotkań mieszkańców i turystów" - powiedział burmistrz.

Murowany, piętrowy dworzec Wisła Uzdrowisko został otwarty w 1929 r.

Modernizacja dworca będzie drugą dużą inwestycją samorządu w tej kadencji. Na początku grudnia miejska spółka Baseny Wisła podpisała umowę z wykonawcą gruntownej modernizacji "parku kąpielowego" w centrum miasta. Szacunkowy koszt tej inwestycji wynosi ponad 15 mln zł. Otwarcie zaplanowano na lato 2019 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie