Samorząd zbuduje ulice w Wadowicach; budowa ruszy w 2022 r.PAP - 08-07-2020 16:15


Samorząd Wadowic zawarł umowę na zaprojektowanie nowych arterii w mieście, które połączą bezpośrednio jedną z głównych ulic – Sienkiewicza, m.in. z nową komendą policji, dworcem PKS i drogą krajową 52. Budowa ruszy najwcześniej w 2022 r. – podał magistrat

Samorząd podał w biuletynie informacji publicznej, że zlecił zadanie spółce Drogowa Inżynieria z Chełma, która wyceniła swoje usługi na 218,3 tys. zł. Na realizację zadania ma ona 500 dni.

Dwie nowe ulice gminne klasy D powstaną w centrum Wadowic. Burmistrz Bartosz Kaliński poinformował, że jedna będzie miała 445 m, a druga 260 m. Połączą bezpośrednio przebiegającą przez centrum ul. Sienkiewicza z miejską obwodnicą oraz kilkoma strategicznymi miejscami, które są w trakcie kompleksowej modernizacji, m.in. nową komendą powiatową policji, której budowa dobiega końca, dworcem PKS oraz parkingiem przy ul. Nadbrzeżnej, który powstanie w tym roku.

Burmistrz podał, pierwsze łopaty pod budowę zostaną wbite najwcześniej w 2022 r.

Małgorzata Targosz-Storch z wadowickiego magistratu wyjaśniła, że w ramach inwestycji wzdłuż nowych jezdni powstaną m.in. ścieżki rowerowe, chodniki, oświetlenie drogowe oraz odwodnienie.

To kolejne inwestycje drogowe w Wadowicach. Samorząd obecnie modernizuje dwie kluczowe ulice w mieście: Lwowską i Sienkiewicza.