×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Samorządy o wyzwaniach polskich miast w gospodarce odpadami

  • Autor: UM Warszawa
  • 03 gru 2021 13:09
Samorządy o wyzwaniach polskich miast w gospodarce odpadami
Samorządy o wyzwaniach polskich miast w gospodarce odpadami, fot. UM Warszawa

Jakie działania podejmować w kierunku wdrożenia gospodarki obiegu zamkniętego? Jak wspierać oddolne inicjatywy, aby zwiększyć świadomość ekologiczną mieszkańców? Jak sobie z tym radzą polskie miasta? To pytania, na które odpowiedź będzie można uzyskać już 8 grudnia podczas konferencji samorządowej organizowanej przez m.st. Warszawę i Unię Metropolii Polskich.

REKLAMA

Wydarzenie kierowane jest do przedstawicieli władz samorządowych dużych i mniejszych miast. Konferencja wskaże wyzwania, z jakimi borykają się polskie samorządy w gospodarce odpadami – w szczególności odpadami niebezpiecznymi z gospodarstw domowych. Swoje działania i dobre praktyki w tym zakresie oraz w temacie wdrażania gospodarki obiegu zamkniętego przedstawią Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz i Poznań.

Spotkanie organizowane jest w ramach unijnego projektu Capital Cities – współpraca stolic w obszarze gospodarki odpadami niebezpiecznymi Erywań, Warszawa, Tirana. Pomysły przedstawione podczas konferencji posłużą do wypracowania rozwiązań dla stolic Armenii i Albanii.

Jesteśmy dumni, że działania Warszawy podawane są jako pewien punkt odniesienia dla zagranicznych samorządów. Dla nas udział w projekcie to cenna okazja do zweryfikowania działań w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi – mówi Włodzimierz Karpiński, sekretarz m.st. Warszawy.
Konferencja odbędzie się 8 grudnia br. w godzinach: 9:30-15:00 za pośrednictwem platformy Teams. Chęć udziału w wydarzeniu należy zgłosić mailowo na adres: s.debkowska@metropolie.pl, podając imię i nazwisko uczestnika wraz z nazwą jednostki, stanowiskiem i adresem e-mail. Liczba miejsc jest ograniczona.

Capital Cities

Capital Cities to unijny projekt, w ramach którego mają zostać wypracowane systemowe rozwiązania i usprawnienia w zakresie gospodarowania odpadami niebezpiecznymi pochodzącymi z gospodarstw domowych, ale również odpadami zawierającymi azbest. W ramach projektu realizowane będą działania służące zwiększeniu świadomości mieszkańców na temat właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi, a także dostępności punktów oddawania tego typu odpadów.

Koordynatorem projektu jest Erywań, a partnerami Warszawa oraz Tirana.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie