REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Schronisko dla zwierząt przejdzie modernizację za 6 mln zł

  • Autor: PAP
  • 22 cze 2022 14:04
Schronisko dla zwierząt przejdzie modernizację za 6 mln zł
Schronisko dla zwierząt w Wysocku Wielkim przejdzie modernizację za 6 mln zł. fot. Shutterstock

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim przejdzie gruntowną modernizację, której koszt oszacowano na 6 mln zł.

REKLAMA

  • Blisko 6 mln złotych kosztować będzie modernizacja Międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim
  • Prezydent Beata Klimek podpisała umowę z głównym wykonawcą inwestycji, która ruszy w sierpniu i potrwa do stycznia 2024 r.
  • Międzygminne schronisko w Wysocku Wielkim od dawna wymagało gruntownej modernizacji.

"Widzieliśmy, że schronisko wymaga zarówno rozbudowy, przebudowy oraz gruntownej modernizacji. Dzięki tej inwestycji powstanie nowoczesny obiekt dla bezdomnych psów i kotów, m.in. ze szpitalikiem, pomieszczeniami do adopcji, z nowymi wybiegami, placem zabaw dla zwierząt czy salą szkoleniową" - powiedziała Beata Klimek.

Dodatkowe piętro

Dodała, że zakres prac jest bardzo szeroki. Dobudowane zostanie piętro budynku, dzięki czemu schronisko zyska więcej pomieszczeń. W obiekcie będą dwie windy: osobowa i towarowa, wybudowana zostanie chłodnia, której teraz bardzo brakuje, powstanie zaplecze socjalno-sanitarne dla pracowników, weterynarza i wolontariuszy, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie, matek z małymi oraz woliera dla kotów zdrowych.

Mikołaj Kostka, z-ca prezydenta Ostrowa Wlkp., dodał, że szpitalik zostanie całkowicie zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt. "Schronisko zostanie docieplone, zamontujemy panele fotowoltaiczne, budynek będziemy ogrzewać pompą ciepła. W ramach inwestycji zostaną wymienione wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjne i energetyczne. Na nowo zagospodarujemy plac i wybieg dla zwierząt, obiekt zostanie doświetlony, pojawi się nowy monitoring, powstanie parking, którego dzisiaj nie ma i drogi" - wymienił.

Schronienie dla 400 zwierząt

Dziś w schronisku przebywa 170 psów i 20 kotów. Po zakończeniu inwestycji będzie w nim mogło znaleźć schronienie do 400 zwierząt. Modernizacja w całości finansowana jest z budżetu Ostrowa Wlkp. w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Władze miasta podkreślają, że po zakończeniu inwestycji będzie to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie