REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Ścieżki rowerowe i dla pieszych wzdłuż Mierzei Wiślanej

  • Autor: PAP
  • 30 paź 2021 09:45
Ścieżki rowerowe i dla pieszych wzdłuż Mierzei Wiślanej
Nowa droga poszerzona o ścieżki rowerowe i ścieżki dla pieszych powstanie wzdłuż Mierzei Wiślanej. fot. Shutterstock

Nowa droga poszerzona o ścieżki rowerowe i ścieżki dla pieszych powstanie wzdłuż Mierzei Wiślanej w ramach modernizacji istniejącej DW 501.

REKLAMA

  • Droga wojewódzka 501 biegnąca wzdłuż Mierzei Wiślanej zostanie zmodernizowana - poinformował PAP wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski. 
  • Nowa droga będzie poszerzona o pobocza, ścieżki rowerowe i dla pieszych; będzie też całkowicie przebudowana - szczególnie na odcinkach leśnych, krętych.
  • Koszt inwestycji to kwotę 63 mln 337 tys. 450 zł.

"Za kwotę 63 mln 337 tys. 450 zł w ramach Polskiego Ładu rząd premiera Mateusza Morawieckiego przebuduje drogę 501 na odcinku 17 km z miejscowości Stegna do miejscowości Krynica Morska. Jest to rekompensata dla mieszkańców i turystów za to, że musieli się liczyć i mierzyć z uciążliwościami związanymi z budową kanału żeglugowego" - powiedział PAP wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.

Jak wyjaśnił, będzie to droga nowa w standardzie 1 do 1, ale poszerzona o pobocza, ścieżki rowerowe i dla pieszych, całkowicie przebudowana - szczególnie na odcinkach leśnych, krętych. Będzie to zupełnie nowa droga, ale w parametrach istniejących - wskazał wiceminister Witkowski.

Droga wojewódzka 501 to trasa biegnąca wzdłuż Mierzei Wiślanej ze Stegny przez Sztutowo, Kąty Rybackie, Skowronki w kierunku Krynicy Morskiej. Z powodu budowy kanału żeglugowego mieszkańcy i turyści, jadąc tą trasą, napotykali na utrudnienia w ruchu. Ciężki sprzęt niszczył nawierzchnię drogi. Z początkiem wakacji ruch samochodów ze starego odcinka drogi został przełożony na wybudowany obrotowy Most Południowy. Obecnie kończy się budowa przeprawy bliźniaczej - Mostu Północnego (bliżej Zatoki Gdańskiej - PAP).

Dzięki mostom ruch samochodów w momencie uruchomienia kanału żeglugowego będzie odbywał się płynnie. Między przeprawami znajduje się kapitanat Nowy Świat, z którego automatycznie odwodzone będą mosty. (PAP)

autor: Agnieszka Libudzka

ali/ mk/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie