Secesyjna kamienica w Poznaniu odzyska dawny blaskPropertyDesign.pl - 25-03-2020 15:25


Pochodząca z 1905 roku poznańska kamienica to wzorcowy przykład stylu secesyjnego. Teraz przejdzie remont, który przywróci jej dawny blask przy poszanowaniu wartości historycznej budynku.

Prace w ramach inwestycji Matejki 51 rozpoczęły się w październiku 2019, a kamienica przejdzie całkowitą renowację. Inwestor, poznańska firma Constructa Plus, zakłada, że całość będzie w pełni wierna historii - budynek powstał w 1905 roku, będąc wzorcowym przykładem stylu secesyjnego, a teraz odzyska dawny blask.

Architektura nawiązuje do secesji wiedeńskiej, wraz z ozdobnymi fasadami i balkonami oraz pozostałymi elementami. Z kolei renowacja części wspólnych wewnątrz budynku, w tym sztukaterii, zabytkowej posadzki z płytek, czy dekoracyjnych malunków, pozwoli podkreślić historyczny charakter.

Jak zaznacza Joanna Janowicz, prokurent spółki Constructa Plus, wszystkie prace są prowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.

- Całość dopełni hol kamienicy, w którym będą się znajdowały wiernie odtworzone witraże oraz zrewitalizowana klatka schodowa - mówi Joanna Janowicz z firmy Constructa Plus.

Matejki 51 to kolejne przedsięwzięcie firmy Constructa Plus, dzięki któremu zostanie przywrócona świetność miejsca znanego i historycznego dla miasta Poznania. W ubiegłym roku deweloper zakończył inwestycję Ogrodowa, polegającą na rekonstrukcji zabytkowej kamienicy Żelazko w centrum, u zbiegu ulic: Krysiewicza i Ogrodowej.

Więcej na: www.housemarket.pl