×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Setki milionów na rewitalizację małych i średnich miast

  • Autor: PAP
  • 21 mar 2018 15:38
  • Aktualizacja: 22 mar 2018 10:03
Setki milionów na rewitalizację małych i średnich miast
fot. foter

177 mln zł przeznaczyły władze Małopolski z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację małych i średnich miast z całego regionu. W środę umowę gwarantującą przyznanie dotacji odebrali przedstawiciele Miechowa. Miasto to za 11 mln zł odnowi Park Miejski.

REKLAMA

Jak zaznaczył wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak, w wyniku rozstrzygniętego kilka tygodni temu konkursu przekazano na 28 projektów rewitalizacyjnych łącznie cel 177 mln zł.

"Pozwoli to zrewitalizować zaniedbane parki, place czy budynki. Najważniejsze, że wszystkie te projekty dadzą mieszkańcom nową przestrzeń do tego, aby ciekawie spędzać czas" - podkreślił Kozak.

W środę umowę gwarantującą przyznanie unijnej dotacji w wysokości ponad 11 mln zł otrzymał burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski. Jak wyjaśnił, środki te pozwolą na rewitalizację i modernizację Parku Miejskiego.

Zgodnie z planami za niespełna dwa lata ponad 7-hektarowy obiekt zyska nowe ogrodzenie i bramy wejściowe oraz infrastrukturę sportową: powstaną korty do tenisa i wielofunkcyjne boiska, trasy dla rowerów i rolek, zewnętrzna siłownia i dwa place zabaw.

Zmieni się też wizytówka parku, czyli staw z wyspą. Brzegi zbiornika zostaną przebudowane i zagospodarowane, a wyspa - podniesiona i wzmocniona. Poprowadzi do niej też nowy, drewniany mostek. Odnowiona zostanie także elewacja zabytkowego budynku, tzw. Domku Ogrodnika.

Przestrzeń parku zostanie podzielona na dwie strefy: północną - rekreacyjną, w której znajdą się boiska i place zabaw oraz południową - spacerową. Zaplanowano też infrastrukturę gastronomiczną: kawiarnię, mini barek, food trucka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie