REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Sheraton Grand Krakow wśród hotelowej elity

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 maj 2016 10:32
Sheraton Grand Krakow wśród hotelowej elity
Sheraton Grand Krakow, fot. Sheraton / materiały prasowe
Sheraton Grand Krakow wśród hotelowej elity
Sheraton Grand Krakow wśród hotelowej elity

Sieć Sheraton Hotels & Resorts ogłosiła mianowanie Sheraton Krakow Hotel na Sheraton Grand Krakow. Tym samym, polski hotel dołączy do grona najbardziej prestiżowych obiektów marki Sheraton na świecie. Obecnie hotel przechodzi renowację, a wnętrza projektuje londyński architekt Alex Kravetz.

REKLAMA

Sheraton Krakow Hotel dołączy do 25 obiektów Sheraton Grand na świecie i będzie jedynym polskim hotelem znajdującym się w tym elitarnym gronie. Globalna sieć Sheraton doceniła polski obiekt za unikatową lokalizację – na zakolu Wisły, tuż u podnóża Zamku Królewskiego na Wawelu. Hotel przechodzi obecnie gruntowną renowację, która zostanie zakończona na początku 2017 r. 

Sheraton Grand jest jedną z wielu inicjatyw podejmowanych obecnie w ramach strategii Sheraton 2020, całościowego planu mającego na celu umocnienie pozycji marki Sheraton jako lidera na globalnym rynku hotelarskim i uzyskanie miana preferowanej marki hotelowej na świecie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy jeszcze bardziej rozwijać dziedzictwo marki Sheraton  w  Europie Środkowo – Wschodniej, poprzez wprowadzenie pierwszego hotelu Sheraton Grand w Polsce – powiedział Thomas Willms, wiceprezes sieci Starwood Hotels & Resorts oraz dyrektor Regionalny na Europę Środkowo - Wschodnią. - Sheraton Grand Krakow jest wspaniałym przykładem naszego zaangażowania na polskim rynku, na którym z powodzeniem funkcjonuje już 6 naszych hoteli i gdzie chcemy w dalszym ciągu rozwijać portfolio naszych obiektów - dodaje.

Sheraton Grand Krakow dysponuje 232 pokojami i apartamentami, które są w trakcie renowacji. Wszystkie pokoje klasy premium zostały ostatnio odnowione, wyróżnia je elegancki i rezydencyjny design dostosowany do celów biznesowych, jak i wypoczynkowych. Niewątpliwym atutem hotelu jest  jego usytuowanie, które oferuje niepowtarzalny widok na zakole Wisły i Zamek Królewski na Wawelu.

Wraz z początkiem 2017 roku renowacja hotelu dobiegnie końca, a goście będą mogli korzystać z wnętrz zaprojektowanych przez znanego londyńskiego architekta Alexa Kravetza. Projektant nadał pokojom wyjątkowo elegancki wygląd dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz mebli, wykonanych na specjalne zamówienie. Różnorodne tkaniny i elementy dekoracyjne zostały tak skomponowane, aby tworzyć wielowarstwowe i wyszukane formy designu we wszystkich elementach wystroju. Lokalne akcenty są wyrażone za pomocą wybranych wzorów oraz dzieł sztuki, wykonanych na zamówienie przez krakowską artystkę. Kluczowym elementem całego projektu jest oświetlenie nadające pomieszczeniom odmiennego charakteru, czyniąc je jasnymi lub bardziej nastrojowymi, w zależności od pory dnia. Sheraton Grand Krakow oferuje również odremontowane sale konferencyjne, idealnie nadające się na spotkania oraz gale, jak również 4 restauracje i bary, włączając w to słynny już Taras Widokowy & Lounge Bar.

Najlepsze hotele marki Sheraton na świecie

Ogłoszony w sierpniu 2015 roku tytuł Sheraton Grand jest ukoronowaniem najlepszych hoteli marki na świecie, każdy z nich został starannie wyselekcjonowany na podstawie określonych kryteriów takich jak: wyszukany design, atrakcyjność lokalizacji, czy bezkonkurencyjna jakość obsługi. Marka będzie kontynuować rozbudowywanie portfolio obiektów Sheraton Grand na całym świecie z zamiarem uzyskania blisko 100 takich obiektów do 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie