×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Showroom… z pracownią krawiecką

  • Autor: propertydesign.pl
  • 28 kwi 2014 10:24
Showroom… z pracownią krawiecką
fot. Showroom marki Furelle
Showroom… z pracownią krawiecką
Showroom… z pracownią krawiecką
Showroom… z pracownią krawiecką
Showroom… z pracownią krawiecką
Showroom… z pracownią krawiecką
Showroom… z pracownią krawiecką

Concept store, pop-up store, a teraz showroom – w Silesia City Center przybywa nowoczesnych salonów z ubraniami od polskich projektantów. Najnowszy, należący do młodej polskiej marki Furelle, właśnie został otwarty. Podejrzyj, jak powstają ubrania.

REKLAMA

Showroom ma ponad 100 mkw. powierzchni i oprócz części zakupowej, na jego zapleczu znajduje się pracownia wraz ze szwalnią, w której powstają sprzedawane ubrania. Pomysł na showroom i markę Furelle to koncepcja pochodzącej ze Śląska Izy Święs.

To już drugi showroom marki w Katowicach, pierwszy na taką skalę. Nowy salon składa się z 2 części – wystawowej, w której znajdują się ubrania pret-a-porter oraz zaplecza – pracownio-szwalni. Tę drugą przez specjalną szybę można podglądać odwiedzając Furelle.

- Przychodząc do Furelle możemy zobaczyć na własne oczy, jak powstają ubrania, które za chwile przymierzymy. Widzimy jak cięty i zszywany jest materiał, jak powstają wykroje, jak tworzy się cała kolekcja. Na terenie Silesii powstają pierwsze egzemplarze oraz te uszyte specjalnie na zamówienie. Pełna rozmiarówka z kolei odszywana jest przez szwalnie na Śląsku szyjące często na eksport, głównie do Niemiec i Francji - wyjaśnia Iza Święs, właścicielka Furelle.

Ale połączenie showroomu ze szwalnią ma także praktyczną stronę – przekonuje Święs. – Jeśli nam coś nie pasuje, możemy to od razu poprawić, skrócić, zwęzić, poszerzyć. W każdej chwili jesteśmy przygotowani także na zamówienia indywidualne np. zaprojektowanie i uszycie sukni ślubnej. Cały ten proces od projektu po wykonanie może odbywać się dzięki temu w jednym miejscu. Podobnie na całym świecie działają znane domy mody – przekonuje.

W Silesia City Center ostatnimi czasy przybywa salonów polskich projektantów. Pod koniec 2013 roku otwarto pierwszy w Silesii concept store Together z ubraniami projektu m.in. Paprocki&Brzozowski, Łukasza Jemioła, 303 Avenue, Roberta Kupisza. W Silesii swój showroom ma także należąca do Joanny Przetakiewicz La Mania. Oprócz tego swoje salony mają Eva Minge&Esotiq oraz Rage Age by Czapul.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie