×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Siedziba banku, ogród miejski i amfiteatr w jednym. Rozpoczyna się budowa niezwykłej inwestycji

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 cze 2023 15:22
  • Aktualizacja: 07 cze 2023 15:26
Siedziba banku, ogród miejski i amfiteatr w jednym. Rozpoczyna się budowa niezwykłej inwestycji
Tak będzie wyglądać Casa BFF w Mediolanie, fot. mat. prasow

Siedziba banku, amfiteatr, muzeum i ogród miejski - taki będzie budynek Casa BFF w Mediolanie. Właśnie wmurowano kamień węgielny.

REKLAMA

  • W Mediolanie odbyła się dzisiaj ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod „Casa BFF”, nową siedzibę BFF Banking Group.
  • Budynek stanie w jednej z historycznych dzielnic Mediolanu. 
  • Oprócz siedziby banku, w budynku znajdzie się ogród miejski i amfiteatr na świeżym powietrzu, a także muzeum.
  • „Casa BFF” została zaprojektowana przez Paolo Brescia i Tommaso Principi, architektów z OBR.

W Mediolanie odbyła się dzisiaj ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod „Casa BFF”, nową siedzibę BFF Banking Group – największego niezależnego specjalistycznego podmiotu finansowego we Włoszech i jednej z wiodących instytucji w Europie, specjalizującej się w faktoringu i pożyczkach dla administracji publicznej, a także w usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, bankowością i płatnościami korporacyjnymi.

W prezentacji projektu wzięli udział Salvatore Messina, Przewodniczący Rady Dyrektorów BFF Banking Group, CEO Massimiliano Belingheri oraz Enrico Pazzali, Prezes Fondazione Fiera.

Tak będzie wyglądać Casa BFF w Mediolanie, fot. mat. prasow
Tak będzie wyglądać Casa BFF w Mediolanie, fot. mat. prasow

- Dzisiejsza prezentacja „Casa BFF” i wmurowanie kamienia węgielnego jest dla nas źródłem wielkiej dumy, ale także oznaką zaangażowania BFF w projekt, który przyczynia się do renowacji i rozwoju jednej z historycznych dzielnic Mediolanu - powiedział Salvatore Messina, Przewodniczący Rady Dyrektorów BFF Banking Group.

Lubimy myśleć o naszej nowej siedzibie jako o budynku mixed used, który oprócz siedziby banku, oferuje szerszej społeczności takie udogodnienia, jak ogród miejski i amfiteatr na świeżym powietrzu, a także muzeum, w którym wystawiane będą dzieła sztuki współczesnej prezentowane obecnie w naszych biurach w Mediolanie i Rzymie, przekształcając je we wspólne dobro - dodał Messina.

„Casa BFF”, która otrzyma certyfikaty LEED Platinum i WELL Gold, jest częścią trwającego projektu modernizacji obiektów Grupy. Jest to proces, który został już zakończony dla hiszpańskich biur w Madrycie (2020), obecnie mieszczących się w Castellana 81 (LEED Platinum) oraz dla biur w Łodzi (2019), obecnie zlokalizowanych w kompleksie Brama Miasta z certyfikatem LEED Gold. „Casa BFF” w Mediolanie została zaprojektowana przez Paolo Brescia i Tommaso Principi, architektów z OBR.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie