×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Siedziba bielskiego Teatru Polskiego przejdzie renowację

  • Autor: PAP
  • 09 mar 2018 10:23
  • Aktualizacja: 09 mar 2018 10:24
Siedziba bielskiego Teatru Polskiego przejdzie renowację
fot. unsplash

Dzięki funduszom UE, które pozyskała scena, blask odzyska fasada reprezentacyjnego budynku Teatru Polskiego w Bielsku-Białej – poinformowała w czwartek wicedyrektor Teatru Małgorzata Mostek.

REKLAMA

- Prace będą kosztowały blisko 1,3 mln zł, z czego ok. 840 tys. zł udało się nam pozyskać z Regionalnego Program Operacyjnego województwa śląskiego 2014-2020. Zostały one rozpisane na dwa lata. W najbliższe wakacje raczej nie uda się nam ich zakończyć - powiedziała Mostek.

Dzięki dotacji oprócz renowacji elewacji wymienione zostaną schody prowadzące do teatru, a także podłoga na Małej Scenie. Zainstalowana zostanie wentylacja w pomieszczeniach technicznych budynku głównego. Odświeżone zostanie także foyer.

- Dzięki dotacji chcemy też rozszerzyć ofertę kulturalno-edukacyjną. Mam na myśli propozycję odwiedzin i zwiedzania teatru. To szereg działań aktywizujących naszych widzów, żeby przychodzili nie tylko na spektakle, ale także by zobaczyć siedzibę naszej sceny - powiedziała Mostek.

Działania, które podejmuje Teatr, mają jeszcze bardziej spopularyzować go wśród mieszkańców, którzy już teraz bardzo chętnie i często go odwiedzają. W ub.r. spektakle w Teatrze Polskim obejrzało ponad 85,6 tys. widzów. Jeszcze cztery lata temu na widowni zasiadało rocznie ok. 60 tys. osób.

Jak dodała Mostek, dyrekcja chce też, aby teatralna kasa biletowa czynna była 7 dni w tygodniu. Teraz jest ona nieczynna w poniedziałki. "To ważne szczególnie dla starszych osób. 52 proc. biletów wciąż sprzedawanych jest w tradycyjny sposób" - powiedziała.

Bielski teatr powstał w 1890 r. Pierwszą premierą był szekspirowski "Sen nocy letniej". Do końca II wojny światowej działał jako zawodowa scena niemiecka. Rok 1945 zapoczątkował polską historię tego miejsca. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie