Sielce, rozciągające się od ulicy Puławskiej przez ulicę Sobieskiego do wchodzącej w skład Wisłostrady ulicy Czerniakowskiej, położone są zaledwie 4 km od ścisłego centrum Warszawy. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowej i komunikacji miejskiej dojazd do Śródmieścia w godzinach szczytu zajmuje stąd najwyżej kilkanaście minut. Na południu dzielnicy znajduje się Most Siekierkowski, co zapewnia bardzo dogodne połączenie z prawobrzeżną częścią miasta. Od strony zachodniej Sielce graniczą ze Starym Mokotowem, będącym najbardziej prestiżową częścią Mokotowa.
Sielce to również niezwykle zielony obszar Mokotowa. Znajdują się tu parki miejskie: Morskie Oko oraz Park Sielecki, który powstał w obrębie dawnego folwarku i angielskiego parku krajobrazowego założonego jeszcze w XVIII wieku przez Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ten zielony krajobraz na północnej granicy malowniczo dopełniają Łazienki Królewskie – najbardziej znany zespół pałacowo-parkowy w Warszawie. Sielce, jako część największej i jednej z najstarszych dzielnic mieszkaniowych w stolicy, mają też do zaoferowania gotową infrastrukturę zarówno oświatową, jak i handlowo-usługową. W okolicy nie brakuje też przedszkoli i żłobków. Liczba mieszkańców Sielc wynosi 32 111 osób.
To gotowe zaplecze dzielnicy w wyjątkowy sposób uzupełnią nowe inwestycje mieszkaniowe m.in. apartamentowiec Bobrowiecka 10, ale co ciekawe też biurowe. Wspomniana inwestycja powstaje w ramach kompleksu Bobrowiecka zaprojektowanego przez renomowaną pracownię JEMS Architekci, część którego stanowią nowy budynek biurowy Bobrowiecka 8 oraz istniejący już biurowiec Bobrowiecka 6. Całość kompleksu realizowana jest według autorskiej koncepcji kultury wpisanej w przestrzeń zakładającej obecność sztuki dzięki współpracy z Fundacją Rodziny Staraków. Twórczość polskich współczesnych artystów będzie kolejnym czynnikiem, który zadecyduje o atrakcyjności Sielc jako przyjaznego miejsca do życia.