Sielce na Dolnym Mokotowie coraz bardziej przyjaznePropertydesign.pl - 28-12-2016 11:33


Sielce na Dolnym Mokotowie są stosunkowo nowym miejscem realizacji projektów deweloperskich w Warszawie. W porównaniu do innych dzielnic stolicy to wciąż nieodkryty teren inwestycyjny, który ma jednak wiele do zaoferowania. Decyduje o tym atrakcyjne położenie, zaledwie 4 km od ścisłego centrum i rozbudowana infrastruktura. Powstające projekty, takie jak kompleks Bobrowiecka projektu JEMS Architekci, dodatkowo wzbogacają tkankę miejską Sielc, sprawiając, że staje się to coraz bardziej przyjazne miejsce do życia.

Sielce, rozciągające się od ulicy Puławskiej przez ulicę Sobieskiego do wchodzącej w skład Wisłostrady ulicy Czerniakowskiej, położone są zaledwie 4 km od ścisłego centrum Warszawy. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowej i komunikacji miejskiej dojazd do Śródmieścia w godzinach szczytu zajmuje stąd najwyżej kilkanaście minut. Na południu dzielnicy znajduje się Most Siekierkowski, co zapewnia bardzo dogodne połączenie z prawobrzeżną częścią miasta. Od strony zachodniej Sielce graniczą ze Starym Mokotowem, będącym najbardziej prestiżową częścią Mokotowa.

Sielce to również niezwykle zielony obszar Mokotowa. Znajdują się tu parki miejskie: Morskie Oko oraz Park Sielecki, który powstał w obrębie dawnego folwarku i angielskiego parku krajobrazowego założonego jeszcze w XVIII wieku przez Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ten zielony krajobraz na północnej granicy malowniczo dopełniają Łazienki Królewskie – najbardziej znany zespół pałacowo-parkowy w Warszawie. Sielce, jako część największej i jednej z najstarszych dzielnic mieszkaniowych w stolicy, mają też do zaoferowania gotową infrastrukturę zarówno oświatową, jak i handlowo-usługową. W okolicy nie brakuje też przedszkoli i żłobków. Liczba mieszkańców Sielc wynosi 32 111 osób.

To gotowe zaplecze dzielnicy w wyjątkowy sposób uzupełnią nowe inwestycje mieszkaniowe m.in. apartamentowiec Bobrowiecka 10, ale co ciekawe też biurowe. Wspomniana inwestycja powstaje w ramach kompleksu Bobrowiecka zaprojektowanego przez renomowaną pracownię JEMS Architekci, część którego stanowią nowy budynek biurowy Bobrowiecka 8 oraz istniejący już biurowiec Bobrowiecka 6. Całość kompleksu realizowana jest według autorskiej koncepcji kultury wpisanej w przestrzeń zakładającej obecność sztuki dzięki współpracy z Fundacją Rodziny Staraków. Twórczość polskich współczesnych artystów będzie kolejnym czynnikiem, który zadecyduje o atrakcyjności Sielc jako przyjaznego miejsca do życia.