Sielce na Dolnym Mokotowie - nowe miejsce dla biznesu w Warszawie?Propertydesign.pl - 19-01-2017 12:37


Bobrowiecka 8 to najnowszy projekt Spectra Development, który wyróżnia ponadczasowa architektura zaprojektowana przez JEMS Architekci. Inwestycja realizowana jest w rejonie Sielc na Dolnym Mokotowie. Czy Sielce będą alternatywą dla Mordoru?

Inwestycja Spectra Development, zgodnie z nazwą, położona jest przy ul. Bobrowieckiej 8, która znajduje się pomiędzy południowym odcinkiem Traktu Królewskiego – ulicami Sobieskiego oraz Czerniakowską, wchodzącą w skład Wisłostrady. To dwie ważne arterie komunikacyjne Warszawy, które łączą Sielce z niemal każdą częścią miasta, w tym położonym zaledwie 4 km dalej Centrum.  Dla zmotoryzowanych pracowników biurowca Bobrowiecka 8 przewidziano 501 miejsc postojowych w podziemnym parkingu.

Na uwagę zasługuje  kameralna i zróżnicowana zabudowa Dolnego Mokotowa, w poszanowaniu której powstają nowe inwestycje, tworząc przyjazną przestrzeń do pracy i życia. Na mokotowskich Sielcach obecnie lokalizowane są nie tylko inwestycje biurowe, ale również mieszkaniowe, co niweluje ryzyko powstania tu kolejnego stołecznego „Mordoru”.

Spectra Development zakłada realizację inwestycji Bobrowiecka 8 według autorskiej koncepcji „kultury wpisanej w przestrzeń” zakładającej obecność sztuki w miejscu pracy. Idea ta jest już z powodzeniem realizowana w sąsiednim biurowcu Bobrowiecka 6, którego wnętrza wypełnione są pracami wielu wybitnych polskich twórców sztuki współczesnej. Założeniem inwestycji Bobrowiecka 8 jest, że zaplanowane w tym miejscu działania artystyczne, nie ograniczą się jedynie do zamkniętych ścian biurowca, a wyjdą na zewnątrz, tworząc nową tożsamość dzielnicy. Centrum kultury stanowić ma zaprojektowany w atrium budynku Ogród Sztuki, miejsce prezentacji dzieł młodych polskich twórców.