Silesia Outlet na starcie. To projekt IMB AsymetriaPropertydesign.pl - 03-07-2017 09:15


Planowana w Gliwicach nowa inwestycja handlowa: Silesia Outlet otrzymała właśnie ostateczne pozwolenie na budowę. Inwestorem centrum jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG, a za projekt odpowiada IMB Asymetria.

Obiekt powstanie w dwóch etapach, a pierwsze prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę ruszą już na przełomie sierpnia i września.  W Silesia Outlet na powierzchni blisko 20 tys. mkw. GLA znajdzie się ponad 120 salonów znanych i cenionych marek odzieżowych oraz obuwniczych, dostępnych zawsze co najmniej 30 proc. taniej niż w regularnych galeriach handlowych. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting. 

Silesia Outlet zaprojektowało, doświadczone w inwestycjach komercyjnych , biuro architektoniczne IMB Asymetria, które zrealizowało wiele udanych obiektów, m.in. outlet Kraków Factory czy centrum handlowe Wroclavia. Projekt będzie się wyróżniał prostą, jasną, geometryczną i maksymalnie funkcjonalną bryłą. Silesia Outlet będzie nowoczesną przestrzenią handlową z licznymi udogodnieniami dla klientów, a jej znakiem rozpoznawczym będzie motyw szachownicy na elewacji.

- Zakończyliśmy proces pozyskiwania pozwolenia na budowę Silesia Outlet . Uzyskane pozwolenie jest skonstruowane w taki sposób, że obiekt może być budowany w dwóch etapach – komentuje Mirosław Januszko, CEO spółki 6B47, która realizuje projekt. - Pierwszy etap zakłada powstanie 12 tys. mkw. powierzchni GLA połączonej z centrum Auchan oraz sieci parkingów. W kolejnym zakładamy powstanie 8 tys. mkw. dodatkowej powierzchni handlowej. Zależy nam na szybkiej realizacji inwestycji. W sierpniu planujemy rozpocząć pierwsze roboty ziemne i przygotować platformę pod obiekt. Budowa obiektu potrwa  około 13 miesięcy. Otwarcie obiektu przewidujemy na koniec 2018 roku – dodaje Januszko.

- Pierwsza faza przetargu na generalnego wykonawcę już wystartowała - dostaliśmy potwierdzenie udziału w przetargu od kilkunastu firm - informuje Miłosz Greszta, członek zarządu Silesia Outlet Sp. z o.o. - Widzimy duże zainteresowanie inwestycją, ale  dla nas przy wyborze wykonawcy kluczowe będzie jego doświadczenie w tego typu realizacjach, proponowanie optymalnych  rozwiązań technologicznych oraz standing finansowy – zaznacza  Miłosz Greszta, development director i członek zarządu Silesia Outlet.

Silesia Outlet powstanie w sąsiedztwie istniejącego już hipermarketu Auchan i sklepu Leroy Merlin,  w znanej i lubianej destynacji zakupowej, co ważne -  tuż przy zjeździe z autostrady A4 Kraków-Wrocław i skrzyżowania z autostradą A1 Gdańsk-Ostrawa. W ten sposób do centrum będzie można się dostać w łatwy sposób ze wszystkich kierunków jazdy. Już teraz trasę tę pokonuje blisko 50 tys. aut dziennie.

- Ponad połowa pierwszej fazy inwestycji została już wynajęta, obecnie jesteśmy w trakcie negocjacji z kolejnymi markami. Z pewnością w momencie startu budowy proces komercjalizacji przyspieszy, ponieważ wkraczamy w dynamiczną fazę wdrażania projektu w życie  – komentuje Tomasz Rydlewski, wiceprezes BOIG.