×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Silesia Outlet w Gliwicach z kamieniem węgielnym. To dzieło IMB Asymetria

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 maj 2018 09:35
Silesia Outlet w Gliwicach z kamieniem węgielnym. To dzieło IMB Asymetria
fot. mat. pras.

W Gliwicach powstaje centrum wyprzedażowe Silesia Outlet. Obiekt będzie realizowany w dwóch fazach. Otwarcie fazy pierwszej o powierzchni 12 tys. mkw. GLA zaplanowano na wiosnę 2019 roku. 16 maja br. wmurowany został symboliczny kamień węgielny. Projekt przygotowało biuro architektoniczne IMB Asymetria.

REKLAMA

Inwestorem Silesia Outlet jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Erbud SA. 

– Widzimy, że Polacy potrafią robić mądre zakupy, kupują dobrej jakości ubrania w atrakcyjnej cenie. Duży wpływ na propagowanie idei inteligentnych zakupów miało powstanie w Polsce właśnie centrów wyprzedażowych, które udostępniają dobrej jakości asortyment po cenach średnio o połowę niższych od cen regularnych. Wierzymy, że Silesia Outlet odpowiedź na potrzeby mieszkańców Górnego Śląska, gdzie duża koncentracja ludności stwarza ogromny rynek zbytu dóbr konsumpcyjnych i zapotrzebowanie na nowe obiekty handlowe, szczególnie w dobie smart shoppingu – mówi Mirosław Januszko, dyrektor zarządzający spółki 6B47 Poland.

Projekt Silesia Outlet realizowany jest w dwóch etapach, faza pierwsza to około 70 sklepów o łącznej powierzchni najmu 12 tys. mkw., faza druga to ponad 50 sklepów o łącznej powierzchni 8 tys. mkw. GLA. Centrum dysponować będzie 830 miejscami parkingowymi.

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod centrum Silesia Outlet symbolizuje przekroczenie kolejnego kamienia milowego projektu – zakończenia robót ziemnych i rozpoczęcia głównej fazy budowy. W lipcu faza pierwsza obiektu znajdzie się pod dachem. Całkowity koszt tego etapu budowy wyniesie ponad 57 mln złotych.

– Prace idą zgodnie z harmonogramem – zapewnia Piotr Dobosz, Dyrektor oddziału Erbud z Krakowa. – Na plac budowy weszliśmy pod koniec grudnia 2017 roku i do tej pory wykonaliśmy m. in. roboty makroniwelacyjne i ziemne oraz fundamentowe wraz z główną konstrukcją żelbetową. Obecnie na budowie trwa montaż konstrukcji stalowej. Najpóźniej w lipcu budynek Silesia Outlet znajdzie się pod dachem – dodaje P. Dobosz.

Silesię Outlet zaprojektowało doświadczone w inwestycjach komercyjnych, biuro architektoniczne IMB Asymetria. Centrum będzie nowoczesną przestrzenią handlową z licznymi udogodnieniami dla klientów, a jej znakiem rozpoznawczym stanie się motyw szachownicy na elewacji.

– Silny motyw geometryczny fasad budynku stanowić będzie znak rozpoznawczy centrum, dzięki któremu klienci z łatwością zidentyfikują i zapamiętają obiekt. Prosty i funkcjonalny układ przestrzenny wnętrza obiektu bazujący na koncepcji pieszego pasażu wzdłuż którego mieszczą się sklepy, punkty usługowe, gastronomiczne, ale też strefa relaksu i punkt opieki nad dzieckiem znajdą się wewnątrz budynku. Zgodnie z zasadami projektowania budynków użyteczności publicznej, zadbaliśmy o udogodnienia dla klientów, rodziców z małymi dziećmi czy osób z niepełnosprawnościami oraz o wyeliminowanie wszelkich barier architektonicznych. Systemy informacji wizualnej będą wkomponowane w pasaż handlowy i ułatwią poruszanie się klientom, a sam budynek będzie stanowił integralną część otoczenia – komentuje Witold Gilewicz, członek zarządu IMB Asymetria.

Niewątpliwym atutem Silesia Outlet jest lokalizacja obiektu tuż przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice-Bojków). W strefie oddziaływania centrum – do 1,5 godz. jazdy samochodem znajdzie się blisko 6,5 mln klientów, co jest jednym z najwyższych wskaźników dla tego typu obiektów. Tereny, na których powstanie outlet, jednoznacznie kojarzą się mieszkańcom Aglomeracji Śląskiej z zakupami. W bezpośrednim sąsiedztwie istnieją już dwa obiekty parku handlowego, Centrum Handlowe Auchan Gliwice i market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin, które odwiedza rocznie około 4,5 mln osób. Handlowy charakter obszaru dodatkowo wzmacnia potencjał lokalizacji Silesia Outlet.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie