×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Siłownia, plac zabaw, strefa workoutu i tężnia solankowa. Tak zmienił się Park Podolski

  • Autor: UM Łódź
  • Opublikowano: 05 mar 2018 16:18
fot. pixabay.com

Park Podolski to jedno z miejsc w Łodzi, które w ciągu kilku lat zmieniło się nie do poznania. Wyremontowane alejki, nowe ławki, plac zabaw, strefa do ćwiczeń - to tylko niektóre z projektów zrealizowane na terenie Parku.

REKLAMA

Rewitalizacja w Parku Podolskim rozpoczęła się w 2014 roku. Wówczas wymienione zostały kosze na śmieci (40 szt.), dostawiono nowe ławki parkowe (20 szt.), a zniszczona korzeniami drzew nawierzchnia asfaltowa została przebudowana. Dodatkowo pod ławkami wykonano nawierzchnię z kostki brukowej, posadzono drzewa i krzewy i zrekultywowano trawniki. Park wzbogacił się wówczas o siłownię zewnętrzną złożoną z 10 urządzeń do ćwiczeń.

W tym samym roku w Parku wybudowano też ogrodzony plac zabaw dla dzieci. Kształt placu zabaw naśladuje istniejące w parku fontanny na rzucie koła. Na terenie placu znajduje się 17 urządzeń, pozostałe elementy wyposażenia to ławki, kosze, stojaki na rower, a także dodatkowe nasadzenia drzew.

2016 rok to kolejne inwestycje w Parku - tzw. Małpi Gaj, czyli strefa do street workoutu, która powstała tuż obok placu zabaw. Wybudowano instalację sportową złożoną z drążków, drabinek i obręczy do ćwiczeń kalistenicznych. Pod urządzeniami zamontowana jest nawierzchnia amortyzująca z poliuretanu. W pobliżu strefy zamontowane zostały 3 ławki oraz 3 kosze na śmieci.

Ubiegłoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego, to projekt tężni solankowej z gałęziami śliwy - tarniny. Tężnia będzie podświetlona diodami LED o różnej kolorystyce. Wewnątrz tężni będzie zamontowana instalacja rozprowadzająca solankę. Dzięki warunkom atmosferycznym (promieniom słonecznym i podmuchom wiatru) będzie powstawać mgiełka solankowa, rozwiewana wokół tężni, tworząc mikroklimat. Tężnia zostanie wybudowana do końca 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie