×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Silver Tower Center będzie gotowy w październiku

  • Autor: wroclaw.pl
  • 08 maj 2014 11:35
Silver Tower Center będzie gotowy w październiku
Silver Tower Center we Wrocławiu
Silver Tower Center będzie gotowy w październiku
Silver Tower Center będzie gotowy w październiku

Budynek Silver Tower Center powstaje na terenie dawnego dworca PKS we Wrocławiu. Obecnie trwa szklenie wyższej części obiektu. W budynku znajdzie się m.in. Hotel Ibis, który będzie miał 133 pokoje w standardzie 3,5 gwiazdek. Dodatkowo w budynku będą lokale gastronomiczne, sale konferencyjne, biura i sklepy.

REKLAMA

Jak podaje oficjalny serwis miasta Wrocław, wroclaw.pl - w ramach inwestycji powstanie parking podziemny, który pomieści 184 auta. Przed budynkiem zostanie wygospodarowany plac z ławkami i terenem zielonym podobnym do tego znajdującego się przed dworcem głównym PKP.

Budowa Silver Tower Center rozpoczęła się w maju 2012 roku, potrwa do października 2014 roku. Koszt inwestycji wyniesie około 113 mln złotych. Inwestorem jest ukraiński deweloper Wisher Enterprise, który swoje inwestycje biurowe planuje także w Warszawie. O biurowcu Wisher Enterprise na warszawskiej woli pisaliśmy niespełna tydzień temu.

Silver Tower Center zaprojektowany został we wrocławski biurze Maćków Pracownia Projektwa. Będzie to budynek o wysokim standardzie. W jego skład wchodzą dwa segmenty: część wysoka (54,65 m) z 14 kondygnacjami użytkowymi oraz niższa, sześciokondygnacyjna, z usługami i handlem, a także hotelem i centrum konferencyjnym. Powierzchnia całkowita wyniesie 30 500 m kw.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Karmar

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie