Skanska i Medusa Group układają czwarte "Tiramisu"Propertydesign.pl - 17-08-2017 10:33


Skanska rozpoczęła budowę ostatniego etapu Silesia Business Park według projektu Medusa Group. Czwarty budynek najbardziej charakterystycznego kompleksu biurowego w stolicy Górnego Śląska zaoferuje ponad 12 tys. mkw. powierzchni.

Projekt biurowy Silesia Business Park to przykład gospodarczej przemiany Katowic, które z poprzemysłowego miasta stało się jednym z największych ośrodków sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce.

- Przestrzeń biurowa Silesia Business Park przyciąga międzynarodowe firmy reprezentujące branżę usług, sektor konsultingowy oraz IT, które chcą rozwijać swój biznes w Katowicach. To dowód, że coraz więcej firm wiąże swoją przyszłość z tym miastem, ale przede wszystkim młodzi ludzie znajdują tutaj atrakcyjną pracę i dobre miejsce do życia - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Silesia Business Park jest znanym miejscem na mapie miasta i z uwagi na oryginalną elewację porównywany jest przez mieszkańców do tiramisu. Na zewnątrz, między budynkami kompleksu znajduje się stacja niezwykle popularnego w Katowicach roweru miejskiego City By Bike. Jest to duże ułatwienie dla osób dojeżdżających do Katowic pociągiem - mogą one wypożyczyć rower ze stacji znajdującej się na dworcu i dojechać do Silesia Business Park w zaledwie 10 minut. „Tiramisu”, poza standardowymi udogodnieniami, oferuje pracownikom również centrum medyczne oraz plenerową siłownię, a już wkrótce - przedszkole, które we wrześniu rozpocznie swoją działalność.

Zakończenie ostatniego kawałka popularnego „Tiramisu” jest planowane na przełom III i IV kwartału przyszłego roku.

Silesia Business Park – kluczowe fakty i liczby

Kompleks docelowo będzie składał się z czterech bliźniaczych budynków biurowych.
Powierzchnia najmu każdego z nich wyniesie ok 12 tys. mkw.
IV etap kompleksu (budynek D) dostarczy 12 kondygnacji naziemnych i 2-poziomowy parking.
Zakończenie budowy budynku D – Q3/Q4 2018 r.
Wysokość każdego z budynków od poziomu garaży to 52 m.
Każdy budynek kompleksu uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold.
W październiku 2015 r. budynki A i B Silesia Business Park zostały sprzedane funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam.
Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni medusa group.
Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A.