REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Skanska przebuduje plac biskupa Chrapka

  • Autor: PAP
  • 26 paź 2017 15:16
Skanska przebuduje plac biskupa Chrapka
Fot. pixabay

Urząd Miasta Torunia podpisał w czwartek umowę na przebudowę Placu biskupa Chrapka - newralgicznego punktu komunikacyjnego miasta. Wykonawcą inwestycji będzie firma Skanska, która zrealizuje projekt za 20 milionów złotych.

REKLAMA

Plac bp. Chrapka ma być bezpieczniejszy, mieć rondo turbinowe, drogę rowerową oraz nowe torowisko tramwajowe i przystanki dla miejskich autobusów. Skanska ma zrealizować przebudowę do 26 marca 2019 roku. W przetargu rywalizowało pięć firm, a wybrany wykonawca złożył ofertę najtańszą.

- Inwestycja planowana była od kilku lat. Dobrze się do niej przygotowaliśmy. Przeprowadzone zostały również konsultacje społeczne, a miastu udało się uzyskać dofinansowanie zewnętrzne na najwyższym możliwym poziomie. To bardzo ważny punkt komunikacyjny, stąd jego przebudowa jest niezwykle istotna - wskazał w czwartek prezydent Torunia Michał Zaleski.

Zastosowanie w tym miejscu ronda turbinowego ma pozwolić na kierowanie potoków ruchu w sposób bezkolizyjny do odpowiednich zjazdów z ronda. Plac Chrapka jest niezwykle istotnym węzłem komunikacyjnym w mieście, gdyż zlokalizowany jest w ciągu dróg krajowych numer 15 i 80 oraz w bliskiej odległości od drogi krajowej nr 91, która jest naturalną alternatywą dla autostrady A1 łączącej Łódź z Gdańskiem.

Średnio co roku w tym miejscu dochodzi do 42 kolizji i dwóch wypadków i jest to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na mapie drogowej Torunia. Kosztująca 20 mln zł inwestycja będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie