×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Skanska rusza z podcastem o szczęśliwych miastach

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 paź 2022 11:58
Skanska rusza z podcastem o szczęśliwych miastach
Skanska rusza z podcastem o szczęśliwych miastach, fot. mat. pras.

Ekolodzy, urbaniści, architekci, badacze trendów i dziennikarze – to tylko niektórzy eksperci, których Skanska zaprosiła do rozmów o projektowaniu przyjaznych miast, osiedli i mieszkań w swoim najnowszym podcaście „Miasta Szczęśliwe”. Słuchowisko, podzielone na dziesięć merytorycznych odcinków, jest realizowane na portalu stacji radiowej TOK FM. Prowadzącym program jest prezenter – Jerzy Telesiński.

REKLAMA

Ideą dla stworzenia podcastu „Miasta Szczęśliwe” była popularyzacja zrównoważonego sposobu projektowania i realizowania inwestycji deweloperskich przez Skanska. To koncepcja, której podstawowym założeniem jest fakt, że każde nowopowstające osiedle mieszkaniowe stanowi trwały i spójny element tkanki miejskiej.

Program skierowany jest zarówno do mieszkańców osiedli i domów jednorodzinnych, jak i wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami z zakresu urbanistyki, architektury oraz ekologii i “zielonych” rozwiązań stosowanych w budownictwie.

– Postanowiliśmy wykorzystać popularny i nośny format podcastu, by w przystępny sposób opowiedzieć o istotnych kwestiach związanych z rozwojem miast i z nowoczesnym projektowaniem budynków oraz osiedli mieszkalnych, które często uchodzą za zawiłe i skomplikowane – mówi Aleksandra Goller, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w spółce mieszkaniowej Skanska. – Ze względu na to, że realizując inwestycje korzystamy ze wsparcia, wiedzy i doświadczenia licznych ekspertów, to właśnie im postanowiliśmy oddać głos w naszym programie, którego formuła opiera się na merytorycznej dyskusji prowadzącego i zaproszonych gości – dodaje.

10 odcinków o zrównoważonych osiedlach i miastach

Emisja podcastu Skanska rozpoczęła się na początku października. Przez kolejne tygodnie odbiorcy będą mogli poznać wiele interesujących faktów o ekologicznym budownictwie mieszkaniowym oraz o planowaniu przestrzennym miast.

Urbanistyka w duchu zrównoważonego rozwoju, energooszczędność budynków, „zielony” transport czy architektura sprzyjająca budowaniu sąsiedzkich społeczności – to tylko kilka tematów, o których Jerzy Telesiński porozmawia z gośćmi programu.

Podcastu „Miasta Szczęśliwe” można posłuchać we wszystkich popularnych platformach streamingowych oraz na portalu rozgłośni radiowej TOK FM – tokfm.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie