×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sklepy Top Secret po liftingu

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 mar 2014 09:54
Sklepy Top Secret po liftingu
Top Secret w nowej odsłonie, fot. Redan

Znana, polska marka odzieżowa Top Secret otwiera sklepy w nowej aranżacji. Projekt stworzył wewnętrzny zespół architektów Top Secret, który tworzą: Monika Augustyniak - menedżer, Małgorzata Skusiewicz i Iga Jarecka.

REKLAMA

Główną ideą, która przyświecała architektom w trakcie pracy nad odświeżeniem koncepcji sklepu, było dostosowanie aranżacji i klimatu wnętrza do oczekiwań klientów. Pierwszymi sklepami, które przeszły modernizację były lokale w Gorlicach, w Kijowie w C.H. Ocean Plaza, Galerii Ascana w Gorzowie Wielkopolskim oraz sklepy w Szczytnie, Starachowicach, Pruszkowie, Kluczborku.

Przeprowadzone przez zespół badania zachowań klientów pozwoliły lepiej zrozumieć oczekiwania osób dokonujących zakupów i bardziej świadomie dobierać rozwiązania aranżacyjne. Wyniki przyczyniły się do wypracowała nowych rozwiązań i ulepszeń w obszarze sklepu stacjonarnego. Nowa aranżacja obejmuje zarówno zmiany w układzie funkcjonalnym, jak i w charakterze wnętrza. Wyniki badań ściśle określiły optymalną lokalizację każdej ze stref w sklepie oraz ich wzajemne zależności. Przestrzeń lokalu została symbolicznie podzielona na mniejsze, umowne pomieszczenia przy użyciu częściowo ażurowych ścian, układ przymierzalni natomiast gwarantuje komfort przy podejmowaniu decyzji zakupowych - tłumaczy Bogusz Kruszyński, wiceprezes Grupy Redan.

Wnętrze sklepu jest jasne, ciepłe i nowoczesne. Białe ściany, które subtelnie różnią się od siebie na przestrzeni sklepu jedynie za sprawą faktury, mają przede wszystkim dobrze eksponować towar. Prosty w formie detal stanowią czarne konstrukcje mebli stalowych oraz system oświetlenia. Całość ocieplona została elementami w odcieniach jasnego drewna tj.: lada kasowa, przymierzalnie, szafy, stoły, półki itd. Jednym z najważniejszych zabiegów projektowych, budujących klimat sklepu jest odpowiednie użycie światła we wnetrzu. Poza tym, że wzmacnia ekspozycję towaru, podkreśla również trójwymiarowość mebli oraz zmieniającą się fakturę ścian i sufitu. Sprawia wrażenie, że w lokalu jest więcej przestrzeni niż w rzeczywistości. Całość odświeżonego sklepu Top Secret uzupełniają manekiny w kolorze białym pojawiające się na sali sprzedaży oraz na białych, jasnych witrynach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie