×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Skwer w zabytkowym centrum Gdańska czekają zmiany

  • Autor: PAP
  • 04 paź 2017 16:34
fot. pixabay.com

O specjalny trawnik z rolki, automatyczny system nawodnienia i plac zabaw dla dzieci wzbogaci się w ciągu miesiąca skwer w centrum zabytkowym Gdańska przy ulicy Szerokiej.

REKLAMA

"Założony na skwerze trawnik będzie miał charakter rekreacyjny. Dzięki założonej instalacji nawodnienia będzie łatwy w utrzymaniu. Mieszkańcy będą mogli przyjść tutaj na piknik z kocami i leżakami. Będzie to pierwszy taki trawnik w Śródmieściu Gdańska" - powiedział w środę na briefingu prasowym zastępca dyrektora Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Michał Szymański.

System nawadniający trawnik na placu będzie się składał z 700 metrów rur i 60 zraszaczy. Na skwerze posadzone zostaną m.in. tulipany, krokusy i ozdobny czosnek. Gatunki roślin zostały tak dobrany, by kwitły one od wczesnej wiosny do końca czerwca.

Koordynatorem rewitalizacji skweru jest Fundacja Gdańska.

To drugi etap prac związanych z upiększeniem skweru przy ulicy Szerokiej. Pierwszy zakończył się w grudniu 2016 r. - wyremontowano wtedy chodniki, wytyczono nowe alejki, uporządkowano zieleń, a także zwiększono liczbę ławek.

Ozdobą placu jest pomnik Świętopełka II Wielkiego, księcia gdańskiego w latach 1227-1266. Monument został odsłonięty 22 sierpnia 2010 r. Mierząca prawie 3 metry wysokości rzeźba z brązu przedstawia odzianego w pelerynę księcia z tarczą i mieczem, postać trzyma w ręku akt nadania Gdańskowi praw miejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie