REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Skwery, kawiarnie i plac zabaw. Ulica Tuwima wraz z zabytkowymi kamienicami odzyska blask

  • Autor: UM Łódź
  • 23 maj 2018 09:50
 Skwery, kawiarnie i plac zabaw. Ulica Tuwima wraz z zabytkowymi kamienicami odzyska blask
Ulica Tuwima w nowej odsłonie fot. mat. prasowe

Kolejny etap rewitalizacji obszarowej w Łodzi wkracza w fazę realizacji. Niebawem prace rozpoczną się na ulicy Tuwima oraz w czterech znajdujących się przy niej kamienicach.

REKLAMA

Remont ulicy Tuwima, która zostanie odnowiona od ulicy Kilińskiego do Targowej, rozpocznie się w wakacje i będzie kompleksowy, czyli powiązany z infrastrukturą podziemną. Pojawią się dwa nowe skwery z urządzoną zielenią, posadzonych zostanie 40 nowych drzew oraz setki krzewów. Dzieci będą się bawić na nowym placu zabaw, który zostanie zorganizowany w miejscu dzikiego parkingu na rogu Tuwima i Targowej - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

- Miesiące przygotowań już za nami. Teraz rozpoczynamy inwestycje. To będzie duża przebudowa, spora inwestycja, dzięki której ul. Tuwima zmieni swoje oblicze. Obok funkcji komunikacyjnych, które odnowiona droga zachowa, stawiamy mocno na stworzenie przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców Łodzi i naszych gości, którzy przyjadą tu, by zwiedzić na przykład znajdujące się w okolicy EC1 - mówi radny Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej.

Zmodernizowana ulica ma też być ładniej oświetlona i bardziej przyjazna dla pieszych, bo skrzyżowania ulicy Tuwima z Dowborczyków oraz Targową zostaną dla bezpieczeństwa wyniesione wzwyż.

Oprócz robót drogowych zaplanowane zostały również remonty zlokalizowanych na tym terenie kamienic przy ul. Tuwima 33, 35, 46, 52.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie