×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

SKYSAWA z najwyższym w Polsce certyfikatem BREEAM

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 maj 2022 09:40
SKYSAWA z najwyższym w Polsce certyfikatem BREEAM
SKYSAWA z najwyższym w Polsce certyfikatem BREEAM, fot. mat. pras.

Niższa część kompleksu biurowo-usługowego SKYSAWA, sztandarowej inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości, otrzymała końcowy certyfikat BREEAM na najwyższym możliwym poziomie Outstanding z rekordowo wysokim wynikiem 94,1 proc. Jest to obecnie najwyższa ocena w wersji BREEAM New Construction 2016 w Polsce. Tym samym wynik z etapu ,,interim” został podwyższony o ponad 3 proc.

REKLAMA

  • Pierwszy budynek SKYSAWA otrzymał najwyższy w Polsce certyfikat BREEAM na etapie ,,final”.
  • Starając się o certyfikat w systemie wielokryterialnym BREEAM New Construction budynek był poddawany ocenie w 10 kategoriach m.in. zarządzanie, energia, transport, woda, materiały.
  • W trzech z dziesięciu kategorii budynek SAWA trzymał maksymalną liczbę punktów tj. za transport, oszczędność wody oraz zarządzanie procesem realizacji.

Na końcowym etapie certyfikacji udało nam się podwyższyć bardzo wysoką ocenę, którą otrzymaliśmy na etapie  ,,interim”. Od początku nasza inwestycja była prowadzona zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi i tę zasadę udało nam się utrzymać do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Podczas budowy używaliśmy certyfikowanych materiałów. W celu ograniczenia śladu węglowego staraliśmy się możliwie jak najczęściej korzystać z produktów lokalnych. Certyfikat jest gwarancją, że nasz najemca będzie korzystał z budynku przyjaznego ludziom, a także środowisku - komentuje Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.
Wysiłki PHN już dwukrotnie zostały docenione przez BREE Group. Niższa cześć kompleksu SKYSAWA w 2020 r. zdobyła nominację w prestiżowym konkursie BREEAM Awards w kategorii ,,Commercial Projects Design Stage Award”. W tym roku także wyższa cześć kompleksu SKYSAWA uzyskała nominacje w tym konkursie w kategorii „Regional Award Central and Eastern Europe”.

- Niedawno opublikowany szósty raport IPCC nie pozostawia wątpliwości: wszyscy musimy się włączyć w walkę ze zmianami klimatycznymi. My, jako branża budowlana, realizujemy ten postulat poprzez tworzenie zrównoważonych budynków, a wysoki wynik certyfikacji BREEAM budynku SAWA jest tego świetnym przykładem - skomentowała Natalia Kwiecińska, senior sustainability advisor w Gleeds Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie