×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Słubice wydadzą miliony na odnowienie placu miejskiego

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 11 cze 2018 10:17
  • Zaktualizowano: 11 cze 2018 10:16
Słubice wydadzą miliony na odnowienie placu miejskiego
fot. foter

4 mln zł będzie kosztowała przebudowa placu Bohaterów w granicznych Słubicach w Lubuskiem. Gmina przygotowała wszystkie niezbędne dokumenty, żeby ogłosić przetarg na realizację inwestycji.

REKLAMA

Odnowiony plac ma stać się atrakcyjnym miejscem wypoczynku i służyć organizacji kameralnych imprez plenerowych - poinformował rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.

"Cieszę się, że radni zgodzili się na tę inwestycję. Jestem przekonany, że stworzymy miejsce przyjazne rodzinom, chcemy też organizować tu małe imprezy plenerowe, plac został tak zaprojektowany, żeby bez ograniczeń mogły z niego korzystać osoby niepełnosprawne" - powiedział burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz.

Samorząd zamierza szybko wyłonić wykonawcę i przystąpić do prac jeszcze latem tego roku. Przygotowania do inwestycji trwały prawie rok.

Zgodnie z projektem plac Bohaterów położony blisko ścisłego centrum miasta ma zmienić się nie do poznania. Stanie na nim fontanna, od której odchodzić będą wyżłobione w betonowej posadzce promienie, które na całej swojej długości zostaną podświetlone. Wokół będą siedziska wkomponowane w zieleń, obok przewidziano również miejsce na montaż mobilnej sceny.

Nową nawierzchnię zyskają alejki parkowe, będzie górka saneczkowa. Pokryta zostanie trawą dzięki czemu będzie też idealnym miejscem do odpoczynku latem. Kawałek dalej powstanie plac zabaw z bezpieczną dla maluchów syntetyczną nawierzchnią.

Teren będzie ogrodzony, a wejść tam będzie można przez jedną z trzech bram. Obok będzie też plac rekreacyjny z różnymi urządzeniami dla starszych dzieci.

W wielu miejscach pojawią się podświetlone murki o zmiennej wysokości, które będzie można wykorzystać jako siedziska. Na placu stanie blisko 60 różnego rodzaju ławek, zostaną wykonane nowe nasadzenia.

Będzie tu można odpoczywać, m.in leżąc w hamakach, w otoczeniu m.in. fioletowych budlei, które przyciągają motyle, czerwonych perukowców i trzmielin, lawendy, bzów i ozdobnych azjatyckich traw. Wokół placu, przy każdej z sąsiednich ulic, wydzielonych zostanie ok. 90 miejsc parkingowych - powiedziała Bielecka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie