Słynna "Szuflandia" odzyskuje blaskUM Łódź - 13-12-2017 16:20


Trwają prace remontowe w słynnej "Szuflandii", czyli zabytkowej willi przy ul. Wólczańskiej 17 w Łodzi. Zakończyło się już zabezpieczanie budynków oraz prace projektowe. Cała inwestycja ma być ukończona w maju 2019 r.

Po zakończonym remoncie willa przy ul. Wólczańskiej 17 stanie się kolejną perłą łódzkiej architektury i żywą pamiątką Łodzi Filmowej. Obecnie cała posesja jest placem budowy. Łódzka Spółka Infrastrukturalna planuje wybudowanie zbiorników retencyjnych i ogródków deszczowych, a przed budynkiem będzie ustawiona ścianka upamiętniająca film "Kingsajz" w reżyserii Juliusza Machulskiego. W planach m.in. ekspozycja poświęcona temu filmowi - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Przekazanie budynku nastąpiło pod koniec 2015 r., a bardzo zły stan techniczny budynku groził już jego zawaleniem. Z tego też powodu dopiero w trzecim postępowaniu przetargowym udało się wyłonić wykonawcę remontu.

Obecnie trwające prace przy I i III budynku przebiegają zgodnie z harmonogramem, a cała inwestycja powinna zakończyć się do końca maja 2019 r., natomiast procedury odbiorcze będą trwały do końca czerwca. Szacowana wartość kontraktu wynosi 10,7 mln. zł.