REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Słynna "Szuflandia" odzyskuje blask

  • Autor: UM Łódź
  • 13 gru 2017 16:20
fot. shutterstock

Trwają prace remontowe w słynnej "Szuflandii", czyli zabytkowej willi przy ul. Wólczańskiej 17 w Łodzi. Zakończyło się już zabezpieczanie budynków oraz prace projektowe. Cała inwestycja ma być ukończona w maju 2019 r.

REKLAMA

Po zakończonym remoncie willa przy ul. Wólczańskiej 17 stanie się kolejną perłą łódzkiej architektury i żywą pamiątką Łodzi Filmowej. Obecnie cała posesja jest placem budowy. Łódzka Spółka Infrastrukturalna planuje wybudowanie zbiorników retencyjnych i ogródków deszczowych, a przed budynkiem będzie ustawiona ścianka upamiętniająca film "Kingsajz" w reżyserii Juliusza Machulskiego. W planach m.in. ekspozycja poświęcona temu filmowi - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Przekazanie budynku nastąpiło pod koniec 2015 r., a bardzo zły stan techniczny budynku groził już jego zawaleniem. Z tego też powodu dopiero w trzecim postępowaniu przetargowym udało się wyłonić wykonawcę remontu.

Obecnie trwające prace przy I i III budynku przebiegają zgodnie z harmonogramem, a cała inwestycja powinna zakończyć się do końca maja 2019 r., natomiast procedury odbiorcze będą trwały do końca czerwca. Szacowana wartość kontraktu wynosi 10,7 mln. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie