×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Smoczy szlak powstaje w Krakowie. Jak będą wyglądać smoki?

  • Autor: oprac. AL
  • 22 lip 2022 11:26
  • Aktualizacja: 22 lip 2022 11:31
Smoczy szlak powstaje w Krakowie. Jak będą wyglądać smoki?
Smoczy szlak to jeden z projektów w ramach budżetu obywatelskiego Krakowa, fot. Unsplash

Wrocław ma krasnale, a Kraków będzie mieć smoki. Kładka o. Bernatka, okolice szkoły podstawowej nr 29, schody przy parku Bednarskiego, plac Axentowicza, park Krakowski i park Jordana – te miejsca jesienią opanują smoki.

REKLAMA

  • Smoczy szlak to jeden z projektów w ramach budżetu obywatelskiego Krakowa.
  • Figury, wykonane według projektów Andrzeja Mleczki i Edwarda Lutczyna, pojawią się w różnych punktach Krakowa już na jesieni.

Już jesienią smoka w Krakowie będzie można zobaczyć już nie tylko pod Wawelem. Kładka o. Bernatka, okolice Szkoły Podstawowej nr 29, schody przy parku Bednarskiego, plac Axentowicza, park Krakowski i park Jordana – w tych miejscach pojawią się smoki.  A to za sprawą powstającego w Krakowie smoczego szlaku, który jest realizacją projektów zgłoszonych przez mieszkańców do Budżet obywatelski miasta Krakowa.

Pierwsze odlewy figur zaprojektowanych przez przez Andrzeja Mleczkę i Edwarda Lutczyna są już gotowe - informuje oficjalny portal miejski Krakowa.

Projekt jest związany z przypadającą w tym roku 50. rocznicą rzeźby krakowskiego smoka zaprojektowanej przez Bronisława Chromego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie