REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Smukła bryła w miejscu starego dworca PKS we Wrocławiu

  • Autor: Property Design
  • 09 sty 2014 12:41
Smukła bryła w miejscu starego dworca PKS we Wrocławiu

Projekt architektoniczny kompleksu biurowo-hotelowo-usługowego, w miejscu starego dworca autobusowego we Wrocławiu, opracowała Maćków Pracownia Projektowa. Efektem inwestycji firmy Wisher Enterprise będzie też nowy plac z przeniesionym i odrestaurowanym starym słupem ogłoszeniowym na rogu ulic Małachowskiego i Dworcowej oraz usprawnienie rozwiązań drogowych w tym rejonie.

REKLAMA

Aby podkreślić podstawową myśl architektoniczną oraz nadać bryle smukłości, budynek został ubrany w prostą i elegancką szklaną fasadę podzieloną kontrastującymi pionowymi profilami, których rozstaw został podyktowany wymogami funkcjonalnymi wnętrza. Prostota fasady i geometria brył mają za zadanie podnieść rangę miejsca poprzez nadanie mu klasycznego i ponadczasowego charakteru.

Projekt przewiduje uruchomienie nowoczesnego, trzygwiazdkowego hotelu. Zgodnie z zawartą umową franczyzy obiekt będzie działał pod marką ibis Styles i dołączy do Grupy Hotelowej Orbis w III kwartale 2014 roku. Na poziomie parteru oraz +1 znajdzie się publiczna część hotelowa, natomiast na wyższych piętrach do dyspozycji gości będą 133 pokoje. Na parterze działać będzie także restauracja o powierzchni ponad 330 mkw., a na piętrze - centrum konferencyjne, składające się z jednej dużej sali, którą można podzielić na trzy mniejsze, oraz siedmiu sal o mniejszym metrażu. Dzięki wewnętrznemu atrium pomieszczenia i korytarze wewnętrzne zyskają dodatkowe doświetlenie, a trójkątny dziedziniec zostanie udekorowany roślinnością rozwieszoną na linach.

Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia odpowiada za koncepcje architektoniczne Muzeum Historii Polski oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie, ma za soba projekty zarówno komercyjne takie jak na przykład Centrum Handlowe Futura Park we Wrocławiu, czy Dom Towarowy Katarzyna w Kielcach, jak i użyteczności publicznej oraz mieszkaniowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie