×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Solarne ławki, windy z odzyskiem energii, domki dla owadów - to wszystko na nowym warszawskim osiedlu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 sie 2022 16:29
Solarne ławki, windy z odzyskiem energii, domki dla owadów - to wszystko na nowym warszawskim osiedlu
Osiedle Rytm Mokotowa, fot. mat. pras. Robyg

Na Mokotowie rusza nowy projekt zielonego osiedla. Położona wśród natury inwestycja zaoferuje wiele proekologicznych rozwiązań.

REKLAMA

  • Grupa Robyg rozpoczęła w Warszawie kolejny nowy projekt – osiedle Rytm Mokotowa przy ul. Antoniewskiej, na dolnym Mokotowie.
  • Do dyspozycji mieszkańców będą m.in. windy z możliwością odzyskiwania energii elektrycznej,  stacja ładowania samochodów elektrycznych i rowerownia; na osiedlu znajdzie się oczyszczający powietrze mural, solarne ławki i domki dla owadów.
  • To nowoczesne osiedle złożone z 4-6 piętrowych budynków z dużymi tarasami, balkonami i prywatnymi ogródkami oraz lokalami usługowymi usytuowanymi na parterach.

W pobliżu znajduje się wiele terenów zielonych i rekreacyjnych, jezioro Czerniakowskie oraz atrakcyjne ścieżki piesze i rowerowe wśród malowniczych terenów Doliny Środkowej Wisły Natura 2000.

Nowoczesne, zatopione w zieleni osiedle Rytm Mokotowa zaplanowano w wysokim standardzie. Przyszyli mieszkańcy znajdą tu mnóstwo udogodnień dla siebie i innowacyjnych rozwiązań, wspierających ochronę środowiska – takich, jak np. windy z możliwością odzyskiwania energii elektrycznej. Do dyspozycji mieszkańców będzie strefa fitness z sauną i pokojem jogi, place zabaw, klub malucha oraz siłownie zewnętrzne.

Z myślą o środowisku naturalnym na osiedlu powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych i rowerownia oraz stojaki na rowery, a bezpieczeństwo zapewni ochrona z monitoringiem i wideodomofony. Całość zwieńczy zaprojektowany indywidualnie mural wykonany farbami antysmogowymi, które oczyszczają powietrze. Ten efektowny detal z pewnością stanie się rozpoznawalnym wyróżnikiem tego osiedla.

Dodatkowo Robyg tworzy bezpieczne miejsca gniazdowania – domki dla owadów i budki dla ptaków, kładzie chodniki z kostki antysmogowej która korzystnie wpływa na redukcję szkodliwych substancji w powietrzu i montuje ławki solarne, które pozyskują energię słoneczną i umożliwiają ładowanie telefonu.

Części wspólne w budynkach są eleganckie i mają indywidualnie zaprojektowany wystrój wzbogacony przez lustra, tapety, fototapety, panele, czy stylowe oświetlenie. Duże wrażenie robi indywidualnie zaprojektowane, reprezentacyjne lobby wejściowe, wykończone materiałami wysokiej jakości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie