REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Sopocianie zmieniają Plac Przyjaciół

  • Autor: UM Sopot
  • 27 lis 2017 10:10
Sopocianie zmieniają Plac Przyjaciół
fot. UM Sopot

Za nami pierwsze warsztaty dotyczące przyszłych zmian na Placu Przyjaciół Sopotu. Mieszkańcy spotkali się w Sopotece aby porozmawiać o najważniejszym placu w mieście. Jest to początek realizacji projektu, który zwyciężył w tegorocznym budżecie obywatelskim „Zieleń na Placu Przyjaciół”.

REKLAMA

Pomysłodawcą projektu jest jeden z pracowników naukowych Sopockiej Szkoły Wyższej. Uczelnia chętnie włączyła się w prace nad projektem i przygotowała warsztaty czwartkowe warsztaty.

Mieszkańcy rozmawiali o plusach i minusach tej przestrzeni, opowiadali o tym gdzie lubią spędzać czas i na co spoglądają odpoczywając na placu. Analizowali również to w jaki sposób korzystają z placu, którędy chodzą, czy delektują się spacerem czy też szybko pokonują wyznaczony dystans. Zadaniem uczestników było stworzenie, według ich oceny i intuicji, placu marzeń. Uczestnicy podzieleni byli na grupy – stoliki. Stoły przy których rozmawiali moderowane były przez studentów Sopockiej Szkoły Wyższej. Na zakończenie każdy ze stołów prezentował wyniki swojej pracy.

 Były to pierwsze warsztaty których celem było sprecyzowanie oczekiwań mieszkańców odnośnie zieleni realizowanej w ramach projektu. Teraz do pracy przystąpią studenci SSW przygotowując wstępne szkice rozwiązań.

Następnie podczas drugiego warsztatu, który odbędzie się w grudniu tego roku, studenci pokażą swoje propozycje mieszkańcom i na ich podstawie będą dalej dyskutować o konkretnych rozwiązaniach.

 W przyszłorocznym budżecie miasta na projekt zarezerwowano 1 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie