×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sopocka cukiernia z nowym ogródkiem dla gości

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 29 lip 2022 10:53
  • Zaktualizowano: 29 lip 2022 10:59
Sopocka cukiernia z nowym ogródkiem dla gości
KAISER Patisserie w Sopocie z nowym ogródkiem projektu Moderna Garden, fot. Szymon Nadolny

Trójmiejska pracownia Moderna Garden stworzyła koncepcję aranżacji ogródka sopockiej cukierni KAISER Patisserie. Dzięki niemu lody, ciastka czy makaroniki możemy jeść na zewnątrz, w otoczeniu nie mniej zaskakującym niż samo wnętrze lokalu.

REKLAMA

  • Ekskluzywna cukiernia KAISER Patisserie w Sopocie znana z wyrobów, które same w sobie są dziełami sztuki cukierniczej, zyskała nowy ogródek.
  • Koncepcję aranżacji przygotowała trójmiejska pracownia Moderna Garden.

Odpoczynek pośród zieleni

Nie od dziś wiadomo, że żywa zieleń tłumi miejski hałas, oczyszcza powietrze, osłania od kurzu i wpływa na wilgotność powietrza, ale przede wszystkim upiększa miejski krajobraz oraz wycisza zmysły, ułatwiając odpoczynek. Szczególnie w upalne letnie dni, relaks w kawiarnianym ogródku pełnym soczystej zieleni, wydaje się zdecydowanie lepszy, niż spędzanie czasu w sterylnych klimatyzowanych pomieszczeniach.

KAISER Patisserie w Sopocie z nowym ogródkiem projektu Moderna Garden, fot. Szymon Nadolny
KAISER Patisserie w Sopocie z nowym ogródkiem projektu Moderna Garden, fot. Szymon Nadolny

Świadomi tego właściciele gastronomii, dwoją się i troją, by trójmiejskie ogródki zapraszały turystów swoim wyglądem. Od lipca odwiedzający sopocką cukiernię KAISER Patisserie mogą raczyć się kawą, herbatą lub starannie wyselekcjonowanymi alkoholami w nowym, zielonym otoczeniu.

Ogród działający na wiele zmysłów

Zagospodarowany został taras oraz przestrzeni wokół niego.

- Jako centralny punkt wybraliśmy miejsce w kształcie koła wycięte w granitowych płytach, zaprojektowane jako przestrzeń do nasadzenia. Posadzona została tam Sosna Formowana która stanowi soliter i punkt rozpoznawczy ogródka z daleka przyciągający wzrok – opowiada o zmianach Bożena Szydłowska z pracowni Moderna Garden.

Nasadzenia wokół tarasu to luźno posadzone byliny, trawy ozdobne i rośliny jednoroczne które będą kwitły aż do późnej jesieni, uzupełnione przez cisy które pozostaną zielone przez zimę.

Zgodnie z założeniami twórców nowy ogród ma działać na wiele zmysłów: schody tarasu sprawiają wrażenie lewitujących; posadzone rośliny wyrastają miedzy nimi otulając je.

- Między stolikami na zewnątrz ustawiliśmy donice w których pojawiły się brzozy o intensywnie białej korze, podsadzone ozdobnymi trawami i kwitnącymi krzewami. Dzięki temu, przebywające tam osoby nie tylko słyszą szum otaczającej je zieleni, ale również wszechobecny zapach kwitnących tu kwiatów – opisuje Bożena Szydłowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie