REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Spacery miejskie po Szczecinie w czterech językach

  • Autor: PAP
  • 08 cze 2022 14:36
Spacery miejskie po Szczecinie w czterech językach
Spacery miejskie po Szczecinie w czterech językach, fot. shutterstock

"Szczecin w pigułce" to tegoroczna propozycja spacerów z przewodnikami dla osób, które chcą poznać miasto. Prowadzone będą w językach angielskim i ukraińskim. Miasto proponuje też sobotnie wycieczki polsko-niemieckie.

REKLAMA

- W ramach Transgranicznych Spacerów Miejskich, podobnie jak w poprzednich latach, spacerujemy jednocześnie z polsko- i niemieckojęzycznym przewodnikiem, a do wyboru mamy wiele ciekawych tematów przewodnich - w każdą sobotę inny - poinformowała w środę rzeczniczka miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Celina Wołosz.

W kolejne soboty przewodnicy m.in. zaprezentują szczecińskie mozaiki, opowiedzą o czasach szczecińskiej twierdzy, o gastronomii i gustach kulinarnych dawnych mieszkańców miasta, o pochodzących ze Szczecina kobietach - tych znanych, ale też zapomnianych, a także o kryminalnych historiach ze stolicy Pomorza Zachodniego.

Z kolei spacery anglojęzyczne "Szczecin w pigułce", w zwięzły sposób prezentujące najważniejsze miejsca i historię miasta będą się odbywać w każdą sobotę do 27 sierpnia. Takie same spacery w języku ukraińskim prowadzone będą w każdą trzecią niedzielę miesiąca od 19 czerwca.

Spacery w języku ukraińskim są bezpłatne - konieczne jest pobranie biletu ze strony internetowej lub w Centrum Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza Polskiego. Na stronie visitszczecin.eu podane zostały szczegóły dotyczące wycieczek

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie