REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Spłonął zabytkowy budynek Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju

  • Autor: PAP
  • 05 mar 2018 09:16
Spłonął zabytkowy budynek Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju
fot. unsplash

Niemal 40 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem zabytkowego budynku Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju, który wybuchł w nocy z poniedziałku na niedzielę. Ogień strawił całkowicie dach kompleksu, a budynek w ocenie straży nie nadaje się do użytkowania.

REKLAMA

Jak powiedział PAP rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Daniel Mucha, straż otrzymała zgłoszenie o pożarze po godzinie 1. w nocy. "Ogień pojawił się na dachu kompleksu budynków o łącznej powierzchni 7 tys. metrów kwadratowych" - powiedział Mucha.

W momencie przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej ogień objął już 70 proc. powierzchni dachu. Z pożarem walczyło w kulminującym momencie 39 zastępów straży pożarnej, to łącznie niemal 100 strażaków.

Obecnie trwa dogaszanie pożaru. "Dach uległ całkowitemu spaleniu, a budynek nie nadaje się do użytku" - powiedział Mucha. W trakcie akcji gaśniczej niegroźnie ranny został jeden strażak.

W momencie kiedy wybuch pożar najprawdopodobniej w budynku nikogo nie było. Pracownicy oraz kuracjusze przebywają tam jedyni w ciągu dnia.

Budynek, który spłoną został wybudowany w latach 1938-1939. W Zakładach Przyrodoleczniczych "Uzdrowiska Szczawno-Jedlina "S.A. wykonuje się zabiegi z zakresu hydroterapii, elektroterapii, światłolecznictwa, laseroterapii i fizykoterapii

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie