REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Społecznicy wyszli na ulice rozmawiać o rewitalizacji

  • Autor: Portal Samorządowy
  • 31 paź 2017 15:35
Społecznicy wyszli na ulice rozmawiać o rewitalizacji
Mieszkańcy Ostrowa mogli porozmawiać o planowanych zmianach w ich mieście (fot. Ostrowski Komitet Rewitalizacji)

Promocja szeroko pojętej rewitalizacji, przedstawienie miejskiego programu rewitalizacji oraz koncepcji zagospodarowania fragmentu Śródmieścia Ostrowa Wielkopolskiego. Takie cele postawili sobie członkowie Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacyjnego.

REKLAMA

- Istotą dobrej rewitalizacji jest aktywne współdziałanie z mieszkańcami, dlatego chcemy, aby Ostrowski Komitet Rewitalizacji był nie tylko ustawowym organem opiniującym dokumenty formalne, ale polem rzeczywistej, merytorycznej dyskusji o sprawach miasta – podkreśla Mateusz Nycek, przewodniczący Komitetu. Jak dodaje, w przyszłości będą starali się inicjować kolejne tego rodzaju otwarte wydarzenia.

Sobotnie wydarzenie było okazją do przedstawienia mieszkańcom m.in. koncepcji zagospodarowania ulicy od Placu Rowińskiego do Dworca PKP oraz planu rewitalizacji tej części Śródmieścia. 

- Pomysły spotkały się z pozytywnym odbiorem większości mieszkańców. Jednocześnie w rozmowach zgłosili oni kilka praktycznych spostrzeżeń i propozycji, które szczegółowo spisane przekażemy do Urzędu Miejskiego jako podsumowanie naszej społecznej akcji – zaznacza Dariusz Perz, inicjator utworzenia stoiska, Zastępca Przewodniczącego Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji i Członek Rady Osiedla nr 1 „Śródmieście”.

Zadowolenia z sobotnich działań nie kryje również, Milena Tacik, członek Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji i kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych Urzędu Miejskiego. - Działania prowadzone bezpośrednio na ulicach miast, takie jak mobilne punkty konsultacyjne czy spacery badawcze, są coraz częściej stosowaną formą włączania społecznej. Sobotnie stoisko znakomicie wpisało się w ogólnoświatową tendencję. Wniosło pozytywny wkład w konsultowanie procesu rewitalizacji miasta – podkreśla Tacik. 

Ostrowski Komitet Rewitalizacji to społeczny organ opiniodawczy - doradczy Prezydenta Miasta w sprawach związanych z przygotowaniem, prowadzeniem i oceną procesu rewitalizacji utworzony na podstawie przepisów ustawy o rewitalizacji oraz uchwały Rady Miejskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie