×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Spotkanie z dobrym, polskim designem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 cze 2014 14:04
Spotkanie z dobrym, polskim designem
fot. Wystawa Skrawki Skórki
Spotkanie z dobrym, polskim designem
Spotkanie z dobrym, polskim designem
Spotkanie z dobrym, polskim designem

Design udomowiony to impreza organizowana od 6 lat przez Galerię Wnętrz Domar. Organizator zaprasza mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska na spotkanie z dobrym polskim designem. Będą wystawy, warsztaty i spotkania w ramach tego cyklu.

REKLAMA

W dniach 12.06 – 30.06.2014 po raz szósty wrocławska Galeria Wnętrz Domar zaprasza na wystawy, warsztaty i spotkania, związane z szeroko rozumianym wyposażeniem wnętrz, który na dobre wpisał się w mapę kulturalnych wydarzeń Wrocławia.

To spotkanie z dobrym designem – tym który możemy mieć w swoich domach, bo jest dostępny w polskich sklepach. Żeby go „udomowić” wystarczy wyprawa na zakupy i przekonanie, że nie jest nam wszystko jedno jakimi przedmiotami się otaczamy.

W tym roku pod hasłem „Design do kupienia” format Design Udomowiony poszerza swoją formułę o projekty niezwiązane bezpośrednio z wystrojem wnętrz, choć znajdujące się w niemal każdym domu. Dobrze zaprojektowane i dobre jakościowo produkty coraz ofensywniej opanowują półki polskich sklepów. Robiąc codzienne zakupy jednocześnie obcujemy z dobrym polskim designem, który wielokrotnie zabieramy ze sobą do domu.

Noc z Designem

12.06.2014, 20.00 – 24.00
Tradycyjna inauguracja, podobnie jak w poprzednich latach w tą wyjątkową noc – jedyną taką w Polsce - kuratorzy otworzą swoje wystawy, producenci zaprezentują rynkowe nowości, a projektanci spotkają się z przybyłymi do Galerii Wnętrz Domar gośćmi.

Wybrane wystawy:

12.06. – 30.06.2014

Design półkowy

Choć bywa, że tego nie zauważamy, dobre wzornictwo towarzyszy nam na co dzień. Tradycyjnie miejsca, gdzie zobaczyć można dobrze zaprojektowane przedmioty to festiwale i galerie prezentujące design oraz salony wyposażenia wnętrz. Jednak w ostatnich latach, coraz częściej wzornictwo na najwyższym poziomie spotkać możemy w miejscach nam najbliższych: osiedlowym sklepie spożywczym, drogerii, aptece, a nawet uprawiając sport w parku.Celem wystawy jest pokazanie grupy polskich produktów z różnych branż (m.in.: artykuły spożywcze, kosmetyczne, sprzęt AGD i sportowy), które zasługują na miano dobrze zaprojektowanego przedmiotu, a przy tym są rozpoznawalne i łatwo dostępne.

Dobry Design 2014

13.06 (otwarcie wystawy) – 30.06.2014

Wystawa jest jednym z etapów konkursu „Dobry Design 2014”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną najciekawsze produkty ze sfery wyposażenia wnętrz, wytypowane przez eksperckie jury spośród rynkowych nowości. Wybrane przez jurorów przedmioty zostaną ogłoszone podczas Nocy z designem, a już dnia następnego zaprezentowane na wystawie, której celem jest upowszechnianie oraz promocja dobrych wzorniczo i funkcjonalnych produktów oraz pogłębianie wiedzy o designie. Warto obejrzeć tę wystawę, bo głos rozstrzygający o zwycięstwie w konkursie oddany zostanie w ręce publiczności. Każdy będzie mógł zagłosować na wybrany przez siebie przedmiot prezentowany na wystawie. Głosowanie trwać będzie od 12 do 22 czerwca.

Skrawki Skórki

Wystawa jest efektem warsztatów, które studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych odbyli w fabryce mebli w Dobrodzieniu. Skrawki skóry to nic innego jak produkty uboczne powstałe w procesie produkcji mebli tapicerowanych firmy Kler, które najczęściej przeznaczone są do utylizacji. Podczas warsztatów młodzi projektanci, opracowali alternatywne metody wykorzystania skórzanych odpadów wykorzystując je już na etapie produkcji mebli. Ze skrawków skóry powstały oryginalne akcesoria odzieżowe i małe elementy wystroju wnętrz.

TON – kultura siedzenia

Czy krzesło, najpopularniejszy produkt meblarski, może być dziełem sztuki? Co sprawia, że ten mały mebel jest w opinii projektantów jednym z najtrudniejszych do opracowania? Wystawa Ton – kultura siedzenia odpowie na te pytania. Zaprezentowane na niej zostaną krzesła, które są dziełami sztuki użytkowej – meblami pięknymi i funkcjonalnymi. Wśród nich będą prawdziwe ikony designu jak słynne krzesło NO 30 Augusta Thoneta z 1900 roku czy gwiazda ostatnich lat – krzesło MERANO Alexa Guflera.

Pozostałe wystawy: Przestrzeń łazienki, Dobry Tydzień Projektanta,  Przepis na mały Dizajn, Mebel marzeń/

Wykład:

27.06 (piątek), godz. 18: 00, Domy własne architektów – laboratorium pomysłów, Łukasz Wojciechowski
Warsztaty rodzinne – 14.06 oraz 28.06
Wspólnie z Magdaleną Kreis i Natalią Romaszkan, autorkami projektu edukacyjno-artystycznego dla dzieci i rodziców „3D czyli Dizajn Dla Dzieci” działającego przy Galerii Dizajn – BWA Wrocław zapraszamy na projektowe warsztaty rodzinne, w ramach, których, w trakcie edukacyjnej zabawy powstaną: podczas warsztatu „D jak dywan” - wyjątkowy dywan, a podczas warsztatu „mieszkaMY” – kartonowe elementy wystroju wnętrz prosto z wyobraźni najmłodszych uczestników warsztatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie