×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Stacja w Ropczycach będzie mieć nowe perony

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 cze 2022 09:01
Stacja w Ropczycach będzie mieć nowe perony
Stacja Ropczyce, fot. Joanna Niemiec, mat. PKP PLK

PKP PLK wybuduje dwa nowe perony na stacji kolejowej w Ropczycach.

REKLAMA

  • Podkarpacka stacja kolejowa w Ropczycach zyska lepszą funkcjonalność, dzięki przebudowie peronów.
  • Nowe obiekty będą wydłużone z 200 do 400 m.
  • Na przebudowanych peronach przewidziano montaż nowych wiat, ławek i tablic informacyjnych; będą ułatwienia dla osób niewidowych i niedowidzących.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na prace w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. To kolejna umowa w województwie – w realizacji są kontrakty na 7 zadań.

Dwa perony na stacji Ropczyce na trasie Kraków – Rzeszów zostaną przebudowane. Nowe obiekty będą wydłużone z 200 do 400 m. Umożliwi to przewoźnikom swobodne planowanie postojów na stacji, w tym zatrzymywanie się dłuższych pociągów dalekobieżnych.

Na zdjęciu stacja Ropczyce, fot. Joanna Niemiec, mat. PKP PLK
Na zdjęciu stacja Ropczyce, fot. Joanna Niemiec, mat. PKP PLK

 

Podróżni zyskają większy komfort obsługi oraz lepszą ofertę przewozową. Na przebudowanych peronach przewidziano montaż nowych wiat, ławek i tablic informacyjnych. Ułatwieniem dla osób niewidomych i niedowidzących będzie oznakowanie z systemem ścieżek dotykowych.

PLK podpisały umowę za blisko 8 mln zł z Firmą INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o. na zaprojektowanie i wykonanie robót dla wydłużenia peronów na stacji Ropczyce.

Inwestycję zaplanowano w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Rozpoczęcie prac budowlanych na stacji Ropczyce planowane jest w pierwszym kwartale 2023 r., a ich zakończenie w czwartym kw. 2023 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie