REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Stacja w Zwardoniu do przebudowy. Będzie bardziej dostępna

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 18 lis 2021 11:13
Stacja w Zwardoniu do przebudowy. Będzie bardziej dostępna
Stacja Zwadroń na linii Katowice – Żywiec – Zwardoń zostanie przebudowana. fot. Krzysztof Wojtas / mat. PKP PLK

Stacja Zwadroń na linii Katowice – Żywiec – Zwardoń zostanie przebudowana. Pojawią się nowe, wyższe perony, wiaty i ławki, a także energooszczędne oświetlenie ledowe oraz dojścia i pochylnie ułatwiające dostęp.

REKLAMA

  • Podróże ze stacji Zwardoń na linii Katowice – Żywiec – Zwardoń i dalej, w kierunku Żyliny na Słowację będą wygodniejsze i bardziej dostępne.
  • Na stacji pojawią się m.in. wyższe perony z wiatami i ławkami, nowe tablice informacyjne i pochylnie ułatwiające dostęp.

Przebudowa i podwyższenie dwóch peronów ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Obiekty zostaną wyposażone w nowe wiaty i ławki. Zamontowane będzie jasne oświetlenie ledowe. Dobrą orientację zapewnią tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładem jazdy. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się wybudowane będą dojścia wraz z pochylniami, umożliwiającymi swobodny dostęp do peronów. Prace obejmą także tory stacyjne.

Zadanie „Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach – etap II” realizowane jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w trybie „projektuj i buduj”. Prace projektowe już się rozpoczęły. Budowa zaplanowana jest od marca do końca października 2022 r. Wartość zadania to ok. 7 mln zł ze środków budżetowych.

W województwie śląskim dzięki inwestycjom Polskich Linii Kolejowych podróżni wygodniej wsiadają do pociągów m.in. na stacjach i przystankach linii Chybie – Żory – Rybnik – Nędza, Chybie – Skoczów, Zawiercie – Częstochowa, Cieszyn – Zebrzydowice, Bielsko-Biała Lipnik – Wilkowice Bystra, Zabrzeg. Na zwiększanie dostępności wykorzystywane są środki funduszy unijnych i budżetu państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie