×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Stadion Miejski im. Reymana w Krakowie będzie areną Igrzysk Europejskich 2023. Trwa remont stadionu

  • Autor: UM Kraków
  • 28 lut 2023 10:49
Stadion Miejski im. Reymana w Krakowie będzie areną Igrzysk Europejskich 2023. Trwa remont stadionu
Stadion Miejski im. Reymana oficjalnie areną Igrzysk Europejskich , fot. Unsplash

Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich 2023, a także zostanie rozegrany turniej rugby.

REKLAMA

  • Podpisano umowę najmu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana przez spółkę Igrzyska Europejskie 2023.
  • Na obiekcie odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich.
  • Obecnie trwa modernizacja stadionu.

Spółka Igrzyska Europejskie wynajęła Stadion Miejski im. Reymana na okres od 8 czerwca do 5 lipca. Aktualnie na stadionie prowadzone są prace modernizacyjne na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, zgodnie z umową podpisaną z firmą Eiffage Polska Budownictwo SA.

Trwa modernizacja stadionu. Termin wykonania prac jest niezagrożony. Zmieni się elewacja stadionu, będzie poprawa energooszczędności, wymiana central wentylacyjnych, innych instalacji. Udostępnimy stadion prawie na miesiąc. Mam nadzieję, że będzie godną areną imprezy, którą Kraków pokaże nie tylko w Europie, ale i na świecie – powiedział dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

–  Nikt nie wyobraża sobie największej imprezy sportowej w historii Polski i największego wydarzenia sportowego 2023 roku w Europie, a może i na świecie, bez Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Stąd pomysł organizacji na tym obiekcie ceremonii rozpoczęcia III Igrzysk Europejskich 21 czerwca oraz oficjalnego zamknięcia 2 lipca. A pomiędzy tymi wydarzeniami czegoś sportowego – turnieju rugby 7 kobiet i mężczyzn. Krakowski stadion będzie sercem imprezy – dodał prezes zarządu spółki Igrzyska Europejskie 2023 Marcin Nowak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie