×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Stadion RKS w Łodzi po modernizacji. Z nową bieżnią z prawdziwego zdarzenia

  • Autor: Łódź.pl
  • 30 lis 2021 09:55
  • Aktualizacja: 30 lis 2021 09:56
Stadion RKS w Łodzi po modernizacji. Z nową bieżnią z prawdziwego zdarzenia
Dobiegła końca modernizacja stadionu lekkoatletycznego Rudzkiego Klubu Sportowego. fot. Shutterstock

Jak informuje Łódź.pl, w mieście dobiegła końca rozpoczęta wiosną 2021 r. modernizacja stadionu lekkoatletycznego Rudzkiego Klubu Sportowego.

REKLAMA

Odbyły się już pierwsze przeglądy techniczne, a Polski Związek Lekkiej Atletyki dopuścił obiekt do rozgrywania na nim oficjalnych zawodów. Na obiekcie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe: porządkowane są trawniki, sadzone drzewa i krzewy. Niebawem rozpoczną się prace porządkowe i montaż wiat sędziowskich.

Bieżnia z prawdziwego zdarzenia

W ramach inwestycji wykonano pełnowymiarową bieżnię poliuretanową o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi oraz ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich, trawiaste boisko piłkarskie z odprowadzeniem wody, kompletny zestaw skoczni, rzutni i profesjonalne oświetlenie.

Na torze biegowym udało się położyć już prawie cały tartan. Jest to nawierzchnia wysokiej jakości - na takiej samej rozgrywane są zawody Diamentowej Ligi na stadionie Louisa II w Monaco.

Wartość inwestycji to 10 mln złotych. 

Miasto przygotowuje się do kontynuacji modernizacji infrastruktury RKS. W planach jest będzie przebudowa zdegradowanego technicznie i pozostającego od kilkudziesięciu lat w stanie surowym budynku, w którym ma powstać zaplecze administracyjno-szatniowe, internat oraz pomieszczenia odnowy biologicznej i rehabilitacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie