×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Stalowa Wola będzie uczyć tworzenia murali

  • Autor: PAP
  • 27 gru 2018 12:11
Stalowa Wola będzie uczyć tworzenia murali
fot. unsplash

Jedyny na Podkarpaciu kurs muralu uruchamia nowo otwarta Szkoła Rysunku i Malarstwa przy pierwszej w kraju galerii malarstwa Alfonsa Karpińskiego w Stalowej Woli. Zajęcia poprowadzi laureatka międzynarodowego konkursu Mall Wall Art -Justyna Posiecz-Polkowska.

REKLAMA

Zainteresowani udziałem mogą się już zapisywać. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia odbędą się podczas wakacji.

Ponadto w lutym 2019 r. ruszą kursy z malarstwa sztalugowego dla kandydatów na Akademie Sztuk Pięknych, dla młodzieży w wieku 13-17 lat oraz dla hobbistów. Te zajęcia także poprowadzi Justyna Posiecz-Polkowska.

Szkoła Rysunku i Malarstwa powstała w listopadzie br. przy pierwszej w kraju galerii malarstwa Alfonsa Karpińskiego, jednego z czołowych twórców okresu Młodej Polski. Jej organizatorem jest Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Odbywają się w niej m.in. warsztaty graficzne, kursy: rysunku narracyjnego, rękodzieła artystycznego dla różnych grup wiekowych, maturalny z historii sztuki, czy dla kandydatów na Akademie Sztuk Pięknych oraz kursy z historii sztuki, które prowadzone są przez profesjonalnych nauczycieli i instruktorów.

"To pierwsza w regionie pracownia artystyczna, która w tak kompleksowym wymiarze uczy sztuk plastycznych. Zajęcia skierowane są do odbiorców we wszystkich grupach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania, zarówno młodych adeptów sztuki, chcących przygotować się do egzaminu na uczelnie artystyczne, jak i hobbystów i pasjonatów, którzy w ten sposób chcą rozwijać swoje zainteresowania" - wyjaśniła Magdalena Wielgocka ze stalowowolskiego muzeum.

Justyna Posiecz-Polkowska jest absolwentką Wydziału Malarstwa Gdańskiej ASP z pracowni prof. Macieja Świeszewskiego, ze specjalizacją malarstwo ścienne i witraż w pracowni prof. Jacka Zdybla. Jej prace znajdują się w zbiorach polskich oraz zagranicznych.

Artystka jest laureatką ogólnopolskich i zagranicznych konkursów plastycznych oraz uczestniczką wystaw zbiorowych, m.in. we Francji, Szwajcarii i Niemczech. Za swoje osiągnięcia otrzymała stypendia: Ministra Kultury, Fundacji im. Karola Eugeniusza Lewkowskiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Wśród jej najważniejszych realizacji ściennych znalazły się: mural przy ulicy Ogarnej w Gdańsku (2016), mural na ścianie fabryki farb Talens (Apeldoorn w Holandii, 2015), mural, który nawiązuje do tradycji rzemiosła z regionu Pogranicza - Chutor Gorajec (2014), mural na Galerii Krakowskiej - projekt nagrodzony w międzynarodowym konkursie Mall Wall Art (Kraków 2013), murale w Kiszyniowie i Bukareszcie, realizowane w ramach Gdańskiej Szkoły Muralu (2013), mural na Gdańskiej Zaspie poświęcony 70. rocznicy powstania Dywizjonu 303, sgraffito i malarstwo na elewacji Teatru Witkacego w Zakopanem (2011).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie