REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Stara Rzeźnia w Poznaniu przysparza kłopotów

  • Autor: Głos Wielkopolski/epoznan.pl
  • 19 paź 2017 11:37
Stara Rzeźnia w Poznaniu przysparza kłopotów
Stara rzeźnia w Poznaniu - wizualizacja fot. CDF Architekci
Stara Rzeźnia w Poznaniu przysparza kłopotów

Koncepcja zagospodarowania Starej Rzeźni w Poznaniu przygotowana przez pracownię CDF Architekci nie przypadła do gustu właścicielowi terenu. Według niego z działki "można wycisnąć więcej" - podaje portal Głos Wielkopolski.

REKLAMA

Stworzenie koncepcji zagospodarowania terenu Starej Rzeźni powierzono znanej pracowni architektonicznej CDF Architekci. Projekt zakładał maksymalną wysokość 5 kondygnacji, dwa duże place, zachowanie części historycznych budynków oraz odtworzenie pierzei ulicy Grochowe Łąki. Niechęć właściciela do projektu prawdopodobnie spowodowana jest zbyt rzadką zabudową. Oczekiwał on również projektu, który będzie zakładał powstanie budynków o większej liczbie kondygnacji. Koncepcję chwalą jednak Miejska Konserwator Zabytków oraz Architekt Miasta.

Prezydent Poznania w rozmowie z Głosem Wielkopolski podkreśla, że miasto nie wyrazi zgody na byle jaką zabudowę. Zaznacza, że zarówno dla włodarzy, jak i dla mieszkańców najważniejsza jest jakość zagospodarowania obiektu.

Po wielu zawirowaniach własnościowych, właścicielem obiektu został mBank. Obiekty zostały wystawione na sprzedaż. W tym momencie trzy firmy interesują się rzeźnią - Uniwersytet SWPS, Echo Investment oraz Vastint. Listy intencyjne zostały już podpisane, jeszcze w tym roku zostanie wybrany jeden z nich, z którym będą kontynuowane rozmowy transakcyjne. Sprzedaż miałaby się odbyć w 2018 roku.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie