Startuje kolejne kino samochodowe w Polsce. Na parkingu stadionu Widzewu ŁódźPAP - 22-05-2020 15:53


W piątek wieczorem zaplanowano pierwszy seans w kinie samochodowym w Łodzi. Miejscem wspólnego oglądania filmów z własnych aut będzie parking stadionu miejskiego na Widzewie. W plenerowych projekcjach będzie mogło uczestniczyć do 200 osób w 100 samochodach.

Na parkingu obiektu przy al. Piłsudskiego stanie ekran o powierzchni 77 mkw., co - jak zapewniają organizatorzy kina - zapewni komfortowe warunki do oglądania wyświetlanych filmów oraz rozrywkę na wysokim poziomie. Projekcje będzie można oglądać z własnych pojazdów, a dźwięk będzie dostępny po ustawieniu samochodowych odbiorników radiowych na odpowiedniej częstotliwość fal.

"Kino będzie dostępne dla 200 osób, czyli 100 samochodów. W każdym z aut mogą przebywać bowiem maksymalnie dwie dorosłe osoby" - wyjaśnił przedstawiciel organizatora kina Łukasz Maliszewski.

Wyjątkiem będą niedziele, kiedy bilet obejmuje seanse rodzinne do 4 osób w aucie.

W repertuarze znalazły się: romantyczne poniedziałki, wtorki z europejskim i polskim kinem, środy z kinem akcji, czwartki na sportowo, piątki z hollywoodzkimi hitami, premierowe soboty oraz familijne niedziele.

Bilet można zakupić przez internet. Jego koszt to 45 zł na jeden samochód. Wjazd na plac ma być możliwy na godzinę przed początkiem projekcji, ale nie później niż 15 min przed emisją filmu. Na miejscu widzowie mogą kupić przekąski i zimne napoje.

Każdego dnia zaplanowane są dwa seanse - o godz. 18 i 21. W piątek działalność kina zainauguruje francuska komedia "I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!" oraz nagrodzony w tym roku czterema Oscarami "Parasite". (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ dki/