REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Startuje przebudowa dróg przy Zagłębiowskim Parku Sportowym

  • Autor: PAP
  • 08 lis 2022 13:04
Startuje przebudowa dróg przy Zagłębiowskim Parku Sportowym
Startuje przebudowa dróg przy Zagłębiowskim Parku Sportowym, fot. shutterstock

Samorząd Sosnowca rozpoczyna przebudowę ul. Zaruskiego oraz Komorowskiego w rejonie Zagłębiowskiego Parku Sportowego – wynika z informacji prezydenta miasta Arkadiusza Chęcińskiego. Ul. Zaruskiego prowadzi od dużego osiedla Zagórze w kierunku sosnowieckiego centrum.

REKLAMA

- 9 listopada w godzinach popołudniowych na dobre rusza kluczowa dla Zagórza oraz Środuli, warta 35,5 mln zł inwestycja dotycząca przebudowy ulicy Zaruskiego oraz Komorowskiego - napisał w poniedziałek na swoim facebookowym profilu Chęciński.

- Nowa nawierzchnia to tylko mały wycinek przebudowy ulic Zaruskiego oraz Komorowskiego. Ponad 3 kilometry nowego chodnika, 2 km drogi rowerowej spinającej Zagórze ze Środulą i centrum miasta, trzy ronda oraz bezpieczniejsze przejścia dla pieszych - tak można podsumować całość prac - dodał prezydent Sosnowca.

Jak zasygnalizował, w związku z pracami w środę popołudniu zamknięty dla ruchu samochodów zostanie fragment ul. Zaruskiego od skrzyżowania z ul. Komorowskiego do ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zamknięcie nie będzie dotyczyło linii autobusowej nr 34.

Cała inwestycja obejmie przebudowę ul. Zaruskiego z rozbudową skrzyżowania Zaruskiego/Komorowskiego oraz Komorowskiego/Blachnickiego, a także nowymi podziemnymi instalacjami, chodnikami i drogami rowerowymi oraz oświetleniem.

Umowę ze spółką Silesia Invest miasto podpisało w czerwcu br. To jedna z umów w ramach kilku inwestycji, na które Sosnowiec otrzymał zbiorczo ponad 60 mln zł rządowej dotacji w pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych.

Odnowione drogi ułatwią komunikację m.in. z powstającym przy ul. Zaruskiego kompleksem Zagłębiowskiego Parku Sportowego, który składa się ze stadionu piłkarskiego, lodowiska i hali. Jego budowa rozpoczęła się na wiosnę 2019 r. i ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Oprócz części sportowej powstają m.in. restauracje, punkty gastronomiczne, sklepy i muzeum sportu.

Stadion Zagłębiowskiego Parku Sportowego będzie miał trybuny o pojemności 11,6 tys. (z możliwością rozbudowy do 14,5 tys.), przy czym koncerty będzie mogło obejrzeć do 25 tys. osób. Pojemność hali (z boiskiem głównym i treningowym) wyniesie 3 tys., a lodowiska - 2,5 tys. miejsc. Koszty budowy wynoszą odpowiednio 147,9 mln zł brutto, 66,4 mln i 64,9 mln.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie