×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Stary Rynek w Łomży rewitalizują. Na jakim etapie jest przebudowa?

  • Autor: www.lomza.pl
  • 09 sie 2022 12:13
Stary Rynek w Łomży czekają spore zmiany, fot. Unsplash

Na płycie Starego Rynku w Łomży cały czas prowadzone są prace nawierzchniowe związane z jej rewitalizacją. Stan zaawansowania całości szacowany jest na ponad 50 proc.

REKLAMA

  • Na płycie Starego Rynku w Łomży cały czas prowadzone są prace nawierzchniowe związane z jej rewitalizacją.
  • Oprócz prac nawierzchniowych obecnie wykonywane są również prace związane z technologią fontanny i przy wyeksponowaniu reliktów.
  • Wprowadzono ruch wahadłowy na Starym Rynku w Łomży.

Na płycie Starego Rynku cały czas prowadzone są prace nawierzchniowe związane z jej rewitalizacją. Część wykonywanych prac wymaga prowadzenia ich na fragmencie jezdni, co ze względu na wąską zabudowę oraz duże natężenie ruchu kołowego i pieszego powoduje konieczność połówkowego zamknięciu jezdni dla ruchu pojazdów, z jego sterowaniem przy pomocy sygnalizacji świetlnej. Wprowadzenie tymczasowej organizacji planowane jest od środy 10 sierpnia i będzie ona obowiązywała do końca miesiąca - podaje oficjalny portal miejski Łomży.

Inwestycja prowadzona jest w ramach zadania pn. „Projekt Kultura – kontynuacja rewitalizacji Starego Rynku w Łomży”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oprócz prac nawierzchniowych obecnie wykonywane są również roboty związane z technologią fontanny i przy wyeksponowaniu reliktów. Stan zaawansowania całości szacowany jest na ponad 50 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie