REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Stołeczny Mokotów z nowym akcentem w przestrzeni

  • Autor: PAP
  • 20 kwi 2018 10:39
Stołeczny Mokotów z nowym akcentem w przestrzeni
fot. shutterstock

Pomnik Żołnierzy Batalionów Chłopskich i Ludowego Związku Kobiet powstanie na warszawskim Mokotowie – zdecydowali stołeczni radni.

REKLAMA

Lokalizację pomnika zaproponowała dzielnica Mokotów. Pomnik ma stanąć na skwerze u zbiegu ulic Czerniakowskiej i Nehru. Jej lokalizację zaakceptowali jednogłośnie stołeczni radni. Za głosowało 53 radnych.

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, który przysłuchiwał się debacie stołecznych radnych podziękował im za pamięć o Batalionach Chłopskich. Podkreślił, że "była to druga, co do wielkości polska armia podziemna", która później walczyła u boku Armii Krajowej. "Cześć i chwała bohaterom" - zakończył swoje wystąpienie Kosiniak-Kamysz.

Radna niezrzeszona Paulina Piechna-Więckiewicz mówiła, że to dla niej wzruszający moment. "Bardzo się cieszę, że ten pomnik powstanie i to w dzielnicy, w której się wychowałam, czyli na Mokotowie" - mówiła. Jak dodała, jej babcia walczyła w Batalionach Chłopskich.

Podobną kartę z historii swojej rodziny przedstawił Jarosław Szostakowski (PO).

Szef ludowców i poseł PSL Piotr Zgorzelski wręczyli wiceprezydentowi Warszawy Michałowi Olszewskiemu medal za pomoc w doprowadzeniu sprawy lokalizacji pomnika. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie