×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Strabag rozbuduje ulicę w Rzeszowie

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 25 lip 2022 15:17
Strabag rozbuduje ulicę w Rzeszowie
Strabag rozbuduje ulicę Warszawską w Rzeszowie, fot. Shutterstock

W Rzeszowie rozpoczęła się rozbudowa ul. Warszawskiej, która kosztować będzie ponad 33,4 mln zł.

REKLAMA

  • W poniedziałek uroczyście zainaugurowano rzeszowską inwestycję za ponad 33,4 mln zł.
  • W ramach rozbudowy ulicy Warszawskiej powstanie dodatkowa jezdnia, dzięki której łatwiejszy będzie dojazd do autostrady A4 i lotniska w Jasionce. 
  • Wykonawcą prac jest firma Strabag, która na zrealizowanie inwestycji ma 16 miesięcy.
  • W ramach inwestycji powstaną również nowe ścieżki rowerowe.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zaznaczył, że rozbudowana droga poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy. "Łatwiejszy będzie przejazd do węzła autostradowego A4 Rzeszów-Północ. W ten sposób nasze miasto zostanie wpięte w drogowy system krajowy, a nawet europejski, bo przecież autostrada A4 jest częścią szlaku międzynarodowego" - stwierdził.

Umowa na wykonanie rozbudowy ulicy Warszawskiej została już podpisana, opiewa na ponad 33,4 mln zł. Wykonawcą prac jest firma Strabag, która na zrealizowanie inwestycji ma 16 miesięcy.

Przebudowa obejmie około kilometrowy odcinek ulicy Warszawskiej, a także dochodzące do niej jezdnie i skrzyżowania. Na tym fragmencie ulica główna zostanie rozbudowana do dwóch jezdni, na których będą po dwa pasy ruchu. Powstaną także ścieżki rowerowe, nowe chodniki, zatoki autobusowe i oświetlenie, przebudowane zostaną sieci podziemne.

Zadaniem wykonawcy będzie też budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską, modernizacja przejazdu kolejowego przez biegnącą obok linię Rzeszów-Ocice i montaż ekranów akustycznych.

Rozbudowa ul. Warszawskiej w Rzeszowie została dofinansowana z rządowego programu inwestycji strategicznych.

Obecny na miejscu wiceminister infrastruktury Rafał Weber zadeklarował, że samorząd Rzeszowa może starać się o kolejne dofinansowania inwestycji drogowych z programu przeznaczonego dla miast wojewódzkich.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie