×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Structure Capital z nową inwestycją w Poznaniu. Postawił na zespół pod kierownictwem prof. Lorensa

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 lut 2019 09:20
fot. shutterstock

Fundusz Structure Capital, który zakupił działkę przy ulicy Zielonej 4 w Poznaniu, opracowuje założenia urbanistyczne dla tego miejsca. Plan inwestycji powstaje pod kierownictwem profesora Piotra Lorensa - wieloletniego wiceprezesa i prezesa Polskiego Towarzystwa Urbanistycznego.

REKLAMA

Działka w śródmieściu Poznania przy ulicy Zielonej 4, naprzeciwko Parku Fryderyka Chopina i Fary Poznańskiej, zaliczanej do najbardziej okazałych barokowych budowli sakralnych w Polsce, jest ważnym urbanistycznie terenem. Inwestorowi zależy na opracowaniu projektu, który zachowa spójność tej przestrzeni, a jednocześnie wpłynie na rozwój tamtejszej tkanki miejskiej.

- Dobrze, że w Polsce inwestorzy dostrzegają potrzebę współpracy z urbanistami. Przykładem jest Structure Capital, który zlecił mojemu zespołowi zbadanie możliwości zagospodarowania działki, którą zakupił w Poznaniu. W dyskusji na ten temat istotną rolę pełnią także władze miasta. Ponadto niezwykle ważnym aspektem w planowaniu spójnej przestrzeni miejskiej będą konsultacje z lokalną społecznością oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków. Naszym zadaniem będzie również opracowanie wariantów tego, co można byłoby zrealizować na analizowanym obszarze. Dla pełnego oglądu sytuacji przygotowane zostaną przykłady z Poznania i innych miast – mówi Piotr Lorens, prof. zwyczajny Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego oraz wykładowca na Wydziale Architektury PG. Opracowując założenia urbanistyczne dla Zielonej 4 pamiętać należy o szeregu podstawowych zasad. Po pierwsze – to co powstanie ma stanowić spójną całość z otaczającym obszarem. Druga sprawa to kwestia związana z konsekwentnym rozwojem układu śródmiejskiej przestrzeni publicznej. Kolejny aspekt to architektura, która powinna się wpisywać w ramy urbanistyczne. I na koniec: niezwykle ważna jest integracja budynku z przestrzenią publiczną. Pozwoli to na wypracowanie dobrego rozwiązania dla tej interesującej, ale trudnej w zagospodarowaniu działki.

- Cieszę się, że udało nam się przekonać do zaangażowania w projekt osobę o takim doświadczeniu i renomie. Celem naszego Funduszu od samego początku była współpraca z najlepszymi osobami w swoich dziedzinach, bo oczywistym jest, że jeżeli chcemy budować wyjątkowe nieruchomości to musimy do zespołu angażować wyjątkowych ludzi – podsumowuje Alan Szawarski, prezes Structure Capital.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie